ARTVİN VALİSİ DORUK, “KURBAN BAYRAMI” MESAJI YAYIMLADI

tarafından
671
ARTVİN VALİSİ DORUK, “KURBAN BAYRAMI” MESAJI YAYIMLADI
Bu haber 1.307 kez okundu.

            Artvin Valisi Yılmaz Doruk Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

            Vali Doruk, yayımladığı mesajda;

            “Milli ve manevi duygularımızı canlı tutan, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan, örf ve adetlerimizin renkli tarafını oluşturan Bayramlar; kadim kültürümüzün vazgeçilmez bir parçasıdır.

Yeni umutlarla bir Bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep birlikte yaşarken, bu mübarek günlerin, aziz milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Gönül zenginliğimizi bereketlendiren, bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanan bu kutlu zaman dilimlerini fırsat bilerek, sevgi ve merhamete muhtaç yetim ve kimsesizlerin sevinci olmaya gayret göstermeliyiz.

İnsanı, yaratılmışların en şereflisi gören bir inancın temsilcileri olarak vicdan pusulamızı asla kaybetmeden dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur ve garip varsa tüm gücümüzle onların yanında durmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, vatandaşlarımızın huzur içinde bir bayram geçirmesi için ilgili birimlerimizin tüm tedbirleri aldığını belirterek, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyor; sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi. –  B.A.