Artvin İl Genel Meclis Üyesi Tatar’dan, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Yılmaz’a Ziyaret

tarafından
255
Artvin İl Genel Meclis Üyesi Tatar’dan, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Yılmaz’a Ziyaret
Bu haber 486 kez okundu.

Artvin İl Genel Meclis Üyesi Aydın Tatar’dan, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz’a Ziyaret.

Türkiye Küresel Gazeteciler Konseyi Artvin İl Temsilcisi ve Artvin Kemalpaşa İl Genel Meclis Üyesi Aydın Tatar,  bir dizi ziyaret ve etkinliklere katılmak üzere gittiği Batum’da Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz ile görüştü.

Batum’da, “11. Uluslararası Batum Yapı İnşaat Malzemeleri, Teknolojileri ve Gayrımenkul Batumi 2022 Fuarı’na” katılmak üzere Batum’a giden Tatar, buradaki etkinliğe katılan Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz ile bir süre sohbet ederek, yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu ve başarılar diledi.

Tatar, Artvin Valiliği ile Türkiye Küresel Gazeteciler Konseyi’nin işbirliğinde önümüzdeki günlerde organize edilmesi planlanan Türkiye ile Gürcistan basın mensuplarının birlik, beraberlik, kaynaşma ve aynı zamanda yeryüzü cenneti Artvin’i ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulacakları bir gezi ve tanıtım etkinliği düzenleyeceklerini söyledi

Artvin’in yanı sıra etkinliğin bir ayağının da Acara Özerk Cumhuriyeti’nin Başkenti Batum’da yapılmasını planladıkları belirten Tatar,  Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz’a program hakkında bilgi verdi.

Başkonsolos Yılmaz ise basın mensuplarını Batum’da görmekten duyacağı memnuniyetini dile getirerek, etkinliğe destek vereceğini kaydetti.

Öte yandan etkinliğe, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılması da bekleniyor. –  BÜLENT ATASERT