Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Yılmaz, “Amacımız Yetenekli Sporcuları Türk Futboluna Kazandırmaktır”

tarafından
50
Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Yılmaz, “Amacımız Yetenekli Sporcuları Türk Futboluna Kazandırmaktır”
Bu haber 93 kez okundu.

 

Artvin 1. Amatör Ligini değerlendiren Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz Artvin’de bulunan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Artvin Çoruhspor Kulübü olarak altyapıya çok önem verdiklerini belirten Yılmaz, ilk hedeflerinin yetenekli sporcuları tespit edip Türk futboluna kazandırmak olduğunu söyledi.

Sporcu konuk evi veya sosyal tesislerinin olması gerektiğini belirten Yılmaz “Artvin Süper Amatör Liginde mücadele edecek hiç bir kulübün sporcu konuk evi ve sosyal tesisi yok. Bırak bunları hiç bir takımım doğru dürüst 50.000 tl verip alacağı sporcusuna giydireceği montu yok, otobüs veya servis aracı yok. Artvin çoruhspor veya Kemalpaşaspor veya Ardanuç spor bir üst lige çıksa ne olur bir sezon zar zor mücadele eder düşeriz aşağıya” ifadelerini kullandı.

Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Artvin Çoruhspor Kulübü olarak 2015 yılından itibaren aralıksız olarak futbol branşında liglere katılmaktayız. Artvin Çoruhspor Kulübü olarak hedefimiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sağlıklı yaşamlarını sağlamak, her türlü kötü alışkanlıklardan korumak ve Türk futboluna katkı sağlayacak futbolcular yetiştirmektir.

Artvin Çoruhspor Kulübü olarak öncelikle bilinmesini isteriz ki 2023-2024 Futbol sezonunda A takım ve diğer takımların katılımıyla lig kurulursa  U14-U16 Liglerinde olmak üzere 3 kategoride liglere katılarak faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Artvin Çoruhspor Kulübü olarak çıkmış olduğumuz bu yolda alt liglerde takım sayılarının yetersiz olması nedeniyle sadece profesyonel ligdeki takımların altyapı takımlarının katılabildiği Elit Altyapı ligine ulaşıp sporcu yetiştirme konusunda çalışmaya başladık. Bu süreçte ilk olarak bölgesel Amatör Ligine çıkmaktır. Artvin Çoruhspor Kulübü olarak sportif başarıda Bölgesel Amatör Ligine geçtiğimiz yıllarda ulaştık ve 1 sezon Arhavispor Kulübü ile birlikte Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettik ve sezonu Arhavispor 2 biz ise 4 sırada tamamladığımız için bir alt lig olan Artvin Süper Amatör Ligine düştük. 2 sezondur tekrar şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Artvin Çoruhspor Kulübü olarak bizim ilk hedefimiz her zaman söylediğimiz gibi yetenekli sporcuları tespit etmek ve daha önce 2 sezon alt yapı takımımızda yer alıp daha sonra ÇAYKUR Rizespor kulübüne transfer olan Eren Emre Aydın kardeşimiz gibi gençlerimizi Türk futboluna kazandırmaktır.

Artvin Çoruhspor Kulübü yönetim kurulu olarak her zaman söylediğimiz gibi biz diyoruz ki bizler alt yapıcıyız. Biz sporcu yetiştirmek amacıyla kurulduk ve böylede olacağız, sıkıntı şu ki   Artvin’den sporcu çıkmasını istiyorsak U15-U16 Ligine en az 15 takım ile katılmalıyız ki sporcu yetişsin 3 sene aralıksız katılalım bakın 3 sene sonunda en az 20 sporcumuz olur profesyonel liglerde, Artvin olarak biz bunu başaralım gerisi hikaye.

Artvin Çoruhspor Kulübü olarak alt liglerde yeterince takım lige katılmadığı için sporcu yetişmesi imkansız hal alıyor ve geriye tek seçenek kalıyor İlk olarak Bölgesel Amatör Ligine, oradan da şampiyon olup Artvin Hopaspor gibi profesyonel lige çıkmak ve elit lige katılarak altyapıdan sporcu yetiştirmek.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak Bölgesel Amatör Liginde 1 yıl mücadele ettik bu sezon da  2.450.000.00 (İki milyon dört yüz elli bin) Türk lirası harcama yaptık, bu rakamın sezon sonuna kadar büyük kısmını sponsorlar ve yönetim kurulu olarak cebimizden harcadık ve sezonun bitmesiyle birlikte 450.000 TL Teknik ekip, sporcular ve Esnaf dostlarımıza borcumuz kaldı. 2022-2023 Futbol sezonunda da takımız bölgesel Amatör Ligine çıkmak için mücadelesine devam etti ve sezonu Arhavi Gençlik spor kulübünün ardından ikinci sırada tamamladık. Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettiğimiz yıldan kalan 450.000.00 (Dört yüz elli bin lira) Borcumuzu da 250.000.00 TL’ye indirdik ve imkanlar dahilinde ödemeler yapmaya devam ediyoruz.

Artvin Çoruhspor Kulübü yönetim kurulu olarak bizlere verilen ekonomik destek amaçlı sözler ve alınan araç piyango çekiliş bilet ücretleri halen daha ödenmediği için bütçemizde saKpma olması nedeniyle istemeyerek te olsa ödemelerde aksamalar oldu. Borcumuz olan tüm dostlarımızdan Artvin Çoruh kulübü Yönetim Kurulu ve Kulüp Başkanı Murat Yılmaz olarak özür diliyoruz. En kısa sürede tüm dostlarımıza kalan borçlarımızı da ödeyeceğiz. Burada da açık bir şekilde belirttiğimiz gibi daha önce ifade ettik Artvin Çoruhspor Kulübü olarak tek başarısız olduğumuz konu ise tesisleşme bu konuda başarılı olamadık. Bu bir spor kulübünün olmaz ise olmazı sporcu konuk evi ve sosyal tesisleri bu tesisleriniz yoksa hiç kimse başarı beklemesin gelen başarıda 1 sezonluktur. Artvin Çoruhspor Kulübü olarak biz bölgesel Amatör Liginde mücadele ettik ve tesislerin olmamasının acısını çektik ve halen daha çekmeye devam ediyoruz.

Geçtiğimiz sezonlarda bir üst lig olan Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettik ve gördük ki sporcu konuk evi veya sosyal tesisleri olmadan olmaz. Artvin Süper Amatör Liginde mücadele edecek hiç bir kulübün sporcu konuk evi ve sosyal tesisi yok. Bırak bunları hiç bir takımım doğru dürüst 50.000 tl verip alacağı sporcusuna giydireceği montu yok, otobüs veya servis aracı yok. Artvin Çoruh spor veya Kemalpaşa spor veya Ardanuç spor bir üst lige çıksa ne olur bir sezon zar zor mücadele eder düşeriz aşağıya, bu çok açık hangi kulübün tesisleri var ve bu tesislerden sonraki gerekli bütçe 5 milyon tl hangi kulübün 5 milyon bırak 1 milyon geliri var bölgesel Amatör Ligi için 5 milyon profesyonel lig için 10 milyon gider var arkadaşlar bu sektör için ciddi bütçeler gerekli kolay değil öyle sosyal medyadan yazmak ile olmuyor veya geçmiş dönem oynadığınız gibi değil şimdiki futbol, bir çok eskiden futbol oynamış dostum abim var bunlar dönemindeki gibi değil futbol onlar için bir sevdaydı futbol neyin parası kim almış malzeme hepsi cebinden alırdı şimdi bırak transfer ödemelerini sporcuya prim ödemesini eksik yaptın gününde ödemedin suratlar bir karış, değerli basın mensupları bugün bir prim yani maç galibiyet primi neredeyse bir personel aylık ücreti olmuş, bir maç galibiyet primi asgari ücret bedeli kadar,  bu işler eskisi gibi değil bölgesel Amatör Liginde mücadele eden bir takımın en az beş adet asgari ücretli çalışanı olmak zorunda bu da sadece 75.000 tl aylık gider eder, sadece mutfak masrafı 60.000 tl altına düşürmek imkansız bu iki gider 1 milyon geçer arkadaşlar bir kulüpte sağlıkçı olmadan, malzemeci olmadan,  servis şoförü olmadan, aşçı ve Yardımcısı olmadan servis elemanı olmadan Ligi tamalayanasınız, deplasman gideri bunlar sadece zorunlu olmaz ise olmaz sabit giderler transfer, kamp , malzeme ve teknik ekip vb giderler daha sonra gelir ben diyorum ki Artvin Çoruhspor Kulübü dahil olmak üzere kim şampiyon olur ve Arhavi Gençlik spor kulübü ile oynayacağı Playout müsabakasını kazanabilir ve bir üst lige çıkabilecekse bu tesisler olmadan allah Yardımcısı olsun. Arkadaşlar bu tesisler ve sabit ekonomik gelir olmadıktan sonra bu iş akıntıya karşı kürek çekmek gibi bir durum.

Değerli basın mensubu arkadaşlarımız daha öncede söylediğim gibi  hep birlikte Kemalpaşa ilçemize stat, Şavşatspor’a stat,  gururumuz Artvin ilinin tek profesyonel temsilcisi Hopaspor kulübümüze stat  kazandırmak için çok geçmeden mücadele edelim  bir daha gündeme alınması için 5 yıl beklemeyelim. Benim söyleyeceklerim şimdilik bu kadar  doğru işlere kenetlenelim.
Tüm takımlarımıza 2023-2024 Futbol sezonunda başarılar diliyorum” diye ifadelerde bulundu. – Gökhan Özçelik