Arhavi Festivalinde Resul Dindar ve Demet Akalın Gerginliği

tarafından
192
Arhavi Festivalinde Resul Dindar ve Demet Akalın Gerginliği
Bu haber 292 kez okundu.

 

Bu yıl 49. düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür Sanat Festivali programında Şarkıcı Resul Dindar ve Demet Akalın gerginliği yaşandı.

13 Ağustos pazar günü saat 20:30’da başlaması planlanan konserim, festival programının geç başlamasıyla 21:00’a alındı, akıştaki aksaklıklardan dolayı da 21:20’de sahneye çıkabilen ve durumu Demet Akalın ekibiyle paylaşılarak, sahne başlangıç saatinin organizasyonel sebeplerden sarktığı ve bu sebeple geç başlanılan eğlence Resul Dindar ve Demet Akalın polemiği geceye damga vurdu.

Resul Dindar’dan Açıklama Geldi

Arhavi de 49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında sahnede yer alan Resul Dindar, Demet Akalın ile sahne de yaşadığı gerginlik ile ilgili sosyal medya hesabında açıklama paylaştı.

Şarkıcı Resul Dindar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu yıl 49. su düzenlenen Uluslararası Arhavi Kültür Sanat Festivali programında 13 Ağustos pazar günü saat 20:30’da başlaması planlanan konserim, festival programının geç başlamasıyla 21:00’a alındı, akıştaki aksaklıklardan dolayı da 21:20’de sahneye çıkabildim ve durum Demet Akalın ekibiyle paylaşıldı, sahne başlangıç saatimizin organizasyonel sebeplerden sarktığı ve bu sebeple geç başladığımız söylendi, buna rağmen daha bir saat sahne yapmışken saat 22:20 itibariyle sahnemi bitirmem gerektiği, 22:30’da Demet Akalın sahneye çıkmazsa, gideceği ve sahne almayacağı söylendi ve dakika dakika baskı yapıldı, olayı aynı olduğu şekilde mikrofondan da söyledim. Sahneyi uzatan ben değildim henüz 1 saat olmuşken sahnemi bitirmem istendi ben de buna karşı doğal sahne süremi kullanmak istediğimi söyledim, sahne anında “in” diye baskı yapılması, inmezsem farklı yaptırımlar uygulanacağının söylenmesi, tehditler ve hakaretler bana ve sahne ekibime yapılan büyük saygısızlıktır, ben kimsenin yazdığı gibi sahne süremi uzatmadım aksine sahne sürem dolmadan erken bitirmemi isteyerek benim sahneme yakışıksız müdahaleler yapıldı.

Ben de bana bildirilen tam saatinde sahneye çıkmak istedim, 20:00 itibariyle de kuliste sahne sıramı bekledim fakat bu tür büyük çaplı festivallerde program akışındaki sarkmalar olağandır. Bu sebepledir ki benden önce sahne alan ekibe bitirin diye baskı yapmadım, yapmam, sahne sürelerinin bitmesini bekledim elbette.

Benim için bu kadar kıymetli olan bir festivalde böyle bir olay yaşandığı için kendi adıma çok üzgünüm” diye açıklamalarda bulundu. – Fatma Küçük Atasert