YRP Milletvekili Adayı Sücü’den Seçim Açıklaması

tarafından
180
YRP Milletvekili Adayı Sücü’den Seçim Açıklaması
Bu haber 351 kez okundu.

 

Yeniden Refah Partisi Artvin Milletvekili adayı Talip Sücü seçim sonrası açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Artvin genelinde % 2.29 oy alan Yeniden Refah Partisi Artvin Milletvekili Adayı Talip Sücü, ilk kez seçime giren bir parti oldukları için aldıkları her oyun değerli olduğunu ifade etti.

Seçimin sonucunun Artvin’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Sücü, “4 buçuk yıldır çalıştık emek ettik, neden çalıştık dedik ki milletimizin gönlünü kazanacağız, Allah’ın da rızasını kazanacağız dedik. Allah şahidimiz doğruya doğru dedik, yanlış yanlış dedik. Yanlışa yanlış derken de en yüksek sesle dedik, hiç kimseden korkmadan ve çekinmeden. Çünkü biz Allah’ın rızasını kazanmayı öncelikli bulduk. Dolayısıyla bugün seçimlerde eksik oy almış olabiliriz, kazanamamış olabiliriz ama kaybetmiş değiliz. Biz kaybetmedik çünkü biz ilk kez seçime girdik ve bir oy bile alsaydık bir sıfırdan büyüktü. Kaybetme korkusuyla değil kazanma ümidiyle yola çıkmıştık zaten” dedi.

Her zaman ‘Bizler gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz’ diyen Sücü, “Daha iyi bir Artvin olsun, daha iyi bir Türkiye olsun diye çalışıyoruz. Elbette ki kırgınlıklarımız oldu, dostlarımızı, akrabalarımızı, arkadaşlarımızı tanımış olduk. Onların bizlere bakışlarını görmüş olduk kırıldık üzüldük tabii ki bunlar olacak sonuçta bir emek veriyoruz bu emeğin karşısında ve doğru emek veriyoruz Üstelik ülkemiz için milletimiz için dik durmaya çalışırken isterdik ki bazı arkadaşlarımız kolumuza girsin bizleri dik tutmaya çalışsın, akrabalarımız bazı dostlarımız bizi dik tutmaya çalışsın diye ama sağlık olsun. Şunu söylemek istiyorum biz oy verenlere sesleniyorum hiç üzülmeyin bizim hedefimiz belliydi, amacımız milletin gönlünü kazanmaktı, Allah’ın da rızasını kazanmaktı. Umarım bunları başarmışızdır. Umarım Allah’ın rızasını kazanmışızdır, birkaç kişi de olsa gönlüne girmişizdir. Bize oy veren vermeyen tüm Artvinlilere ben teşekkür ediyorum. Gittiğimizde bizleri evlerinde misafir eden, ağırlayan, sıcak sohbetler eden tüm hemşerilerime buradan teşekkürü bir borç biliyorum. Sağlık olsun İnşallah başka bir baharda başka bir seçimde görüşürüz yeniden” ifadelerini kullandı.

Sücü açıklamalarını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Çok çalıştık, çok emek ettik Daha iyi bir Artvin olsun daha iyi bir Türkiye olsun diye seçim bitti İnşallah gelecek seçimler için yeniden çalışmaya başlayacağız, yeniden Artvin’e faydalı olmaya çalışacağız. Bir kez daha söylüyorum kaybetme korkumuz yoktu kazanma ümidiyle yola çıkmıştık bir sıfırdan daha büyüktür dedik bugün iyi bir oy aldığımıza da inanıyorum. Yeni kurulmuş bir parti yeni gelmiş insanlar, Artvin’in potansiyeli belli, siyasi görüşü belli biz hep dedik ki sağcılık ve solculuk gericiliktir önemli olan doğruya doğru demek, yanlışa yanlış demektir dedik, doğru olan budur dedik. Biz söyledik söylediklerimizin de arkasındayız bu süreç içerisinde kalbini kırdığımız, zarar verdiğimiz, üzdüklerimiz varsa bu memleket sevdamızdan, ülke sevdamızdan, bayrağımızı çok sevdiğimizdendir. Aksi takdirde kimseye bir kastımız yoktur bir art niyetimiz hiçbir zaman olmamıştır daha güzel bir Artvin için daha güzel bir Türkiye için çalışacağız birlikte inşallah. Allah’a emanet olun, çok teşekkür ediyorum” diye ifadelerde bulundu. – Gökhan Özçelik