Yol Güvenliği Şadi Özpehlivan’dan Sorulur

tarafından
137
Yol Güvenliği Şadi Özpehlivan’dan Sorulur
Bu haber 146 kez okundu.

Borçka İlçesinde, Karayolları alt yapı inşaatında işçi olarak çalışan bir işçi yol kontrolünü adeta orkestra şefi gibi araçların geçişini sağlıyor.

Kolay gibi görünse, tek söz söylemeden hareketiyle araçların güvenli geçişine yön veren inşaat işçisi ilçenin maskotu haline geldi.

İller Bankası tarafından Karayollarına ihale edilen Borçka İlçesinin alt yapısı inşaatında işçi olarak çalışan Şadı Özpehlivan, ilçenin en yoğun yol güzergahında, elindeki trafik bayrağı ile araçların geçişini beden dilini ve elindeki bayrağı kullanarak yön veren Özpehlıvan, hareketleri ile sürücülerin sevecenliğini kazandı.

İşini severek yaptığını anlatan Özpehlivan, ”işini seversen insanlarda seni sever ifadeleri ile araçların istikametine doğru, dur geç ve bekle işaretleri ile ustun başarı sergiliyor. Sürücüler ise onun o hareketlerine saygı duyduğunu  ve hayranlıkla izlediklerini ve ,güvenle geçtiklerini dile getirdiler. İş yer arkadaşları ise, ’Şadının, ilk bayrak işareti ile araçlara geçişin sağlarken, orkestra şefi  gibi yön veriyor, ismi de orkestra şefi olarak kaldı, iş yerimizde güzel bir arkadaşlık ortamı sergilendiğini” ifade ettiler. – BÜLENT ATASERT