Yeşil Artvin Derneği, “Mücadeleden Asla Vazgeçmeyeceğiz”

tarafından
54
Yeşil Artvin Derneği, “Mücadeleden Asla Vazgeçmeyeceğiz”
Bu haber 105 kez okundu.

 

Yeşil Artvin Derneği, Kafkasör’ü yok edecek edecek karara 2’nci ret kararı verildiğini duyurdu. Yeşil Artvin Derneği, mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Artvin, Cerattepe’de 1645 hektar büyüklüğünde olan Artvin Kafkasör Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi 805 hektar daraltıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Artvin Kafkasör Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırlarının daraltılması kararına karşı Yeşil Artvin Derneği tarafından Danıştay 6. Dairesi’nde açılan iptal davasında yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı. Cumhurbaşkanlığı ve Turizm Bakanlığı bu kararın kaldırılması için itiraz etmişti. İtirazı inceleyen Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu Cumhurbaşkanlığı ve Turizm Bakanlığının talebini reddetti. Yeşil Artvin Derneği sosyal medyadan yaptığı açıklamada mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Yeşil Artvin Derneği’nden konu ile ilgili basın mensuplarına yapılan yazılı paylaşımda “Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” vurgusu yapılarak “Artvin Kafkasör Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırlarının daraltılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının iptali davasında Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Cumhurbaşkanlığı ve Turizm Bakanlığı bu kararın kaldırılması için itiraz etmişti. İtirazı inceleyen Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu Cumhurbaşkanlığı ve Turizm Bakanlığının talebini reddetti. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” denildi. – Bülent Atasert