YENİDEN REFAH PARTİSİ BORÇKA İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİ YAPILDI

tarafından
4600
YENİDEN REFAH PARTİSİ BORÇKA İLÇE BAŞKANLIĞI KONGRESİ YAPILDI
Bu haber 9.162 kez okundu.

Yeniden Refah Partisi Borçka İlçesi 2. Olağan Genel Kurul toplantı ve seçimi yapıldı.

Borçka’da Yeniden Refah Partisi’nin kongre heyecanı yaşandı. 2’nci olağan kongrenin gerçekleştirildiği partide tek liste aday olan mevcut ilçe başkanı Malik Erdoğan, yeniden başkan seçildi.

Partinin kurulduğu günden itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Yeniden Refah Partisi Borçka İlçe Başkanı Malik Erdoğan, “3 yıl önce 23 Kasım 2018 Cuma günü genel başkanımız Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan liderliğinde Yeniden Refah Partisi kuruldu. Akabinde 1. Olağan ilçe kongresini yaptık üzerinden 3 yıl geçti ve 2. Olağan ilçe kongremizi yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bizler bu yola çıkarken nasıl engellerle karşılaşacağımızı hangi sıkıntılarla karşılaşacağımızı biliyorduk bu yolun uzun ve meşakkatli yol olduğunu bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu da biliyorduk. Bütün zorluklara rağmen sabrın, mücadelenin, azmin, milletimizi tüm İslam âlemini ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarma heyecanını, iman ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk bu şuurla yola çıktık” dedi.

“Merhum liderimiz Profesör Dr. Necmettin Erbakan hocamızın biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi maddi imkânlarımızla değil iman, iman, imanla kazandık sözlerine kulak vererek yola çıktık.” diyen Erdoğan, “Milletimiz için yönetimde adaleti paylaşım da adaleti tesis etmek için yola çıktık. Eğer bizler inanarak çalışırsak Allah bize yardım eder Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez. Bu azim ve inançla yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye yenidünya hedefine ulaşmak için çalışıyoruz; çalışmaya da devam edeceğiz. Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan önderliğindeki Yeniden Refah Partimiz siyasete zarafet ve nezaket getirecek. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru yanlışa yanlış diye bilme erdemini göstereceğiz. Başkanlığım sürecinde desteklerini esirgemeyen aileme, il başkanıma, ilçe yönetim kurulu, hanım kolları başkanı ve yönetimine, gençlik kolları başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Toplantımıza katılımınızdan ötürü hepinize saygılar sunuyorum. Günümüz aydın olsun Ramazan-ı şerifimiz mübarek olsun Allah’a emanet olun” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Artvin İl Başkanı Talip Sücü, “Yeniden büyük Türkiye yeni ve adil bir dünya düzeni kuracağız sadece ülkemize değil tüm dünyaya Refah getireceğiz” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Borçka ilçemizin 2. Olağan kongresini gerçekleştiriyoruz Borçkamıza hayırlı olsun. Kurucu İlçe Başkanımız Malik Erdoğan 2. Kez aday Başkanımızı ve birbirinden kıymetli yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Söz verdik inandık başaracağız. Yönetimde adalet paylaşımda adalet sağlayacağız. Torpili değil liyakati sağlayacağız. Borç faiz vergi ekonomisi yerine üretim istihdam ihracat ekonomisine geçeceğiz. Çiftçiye üreticiye destekler verip devletin tüm imkânlarıyla yanlarında destekçileri olacağız. Çaydaki fındıktaki kotaları yasakları kaldırıp atacağız. 81 ile 630 proje hedeflerimizi gerçekleştirip işsizliğe son vereceğiz. Lafla değil projelerle geliyoruz. İşçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin maaşlarına yüzde 100 artış sağlayıp ülkemize Refah getireceğiz. Yardım alan değil yardıma muhtaç olmayan toplum oluşturacağız. Torpili, adam kayırmayı kıyak geçmeyi ortadan kaldıracağız. Sadece muhtarlarla değil kurum amirleriyle çalışanlarıyla işletme sahipleriyle toplantılar yapıp sistemi çalıştıracağız. Tepeden bakmayı kibri şatafatı ortadan kaldıracağız. Sömürüye dur diyeceğiz. Tüm kurumların girişine rüşvet alanda verende mel-undur yazacağız. En önemlisi hile rüşvet torpil gibi her türlü yanlışın hesabını soracağız. Tüm bunları birlikte halkımızla omuz omuza vererek başaracağız. Yeniden büyük Türkiye yeni ve adil bir dünya düzeni kuracağız sadece ülkemize değil tüm dünyaya Refah getireceğiz. İşsiz insan aşsız ev bırakmayacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantı daha sonra tek aday olan Yeniden Refah Partisi Borçka İlçe Başkanlığına 2. Kez yeniden Malik Erdoğan seçildi. – BÜLENT ATASERT / HAVVA ÖZÇELİK