Yazar öğrencilerin imza günü

tarafından
214
Yazar öğrencilerin imza günü
Bu haber 664 kez okundu.

Borçka ilçesi Cumhuriyet İlkokulu minik yazarlarının hikayelerini topladıkları kitaplarının imza günü düzenlendi.

                Sınıf öğretmeni Gülümser Balcı ve öğrencilerinin yürüttüğü, bünyesinde Türk ve yabancı ortakların olduğu uluslararası bir proje olan “Büyük Hayaller Küçük Yazarlar” etwinning projesi kapsamında bir imza günü düzenlendi.

Veliler,öğrencilerinin bu tür başarılarının karşısında sınıf öğretmenlerine ve öğrencilerine duydukları heyecanlarını  dile getirdiler.

Törene katılan Eğitim kokanlı Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan,”öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarılarından dolayı,hem öğretmenlerimizi hem de öğrencilerimizi tebrik ediyoruz,güzel bir çalışma yapmışlar,yazar öğrencilerimiz bize okulumuza olan özlemimizi artırdı,bende kaymakamlıktan izin alıp derse girmek istediğini ifade ederek,öğretmenliğine olan özlemini dile getirerek,,” öğretmen olarak doğdum ifadeleri ile duygularını özetledi.

Sınıf öğretmeni Gülümser Balcı.”İmza gününde öğrencilerin 2 yıla aşkın yazarlık çalışmalarının sonucunda en beğenilen hikayelerinden derlenen “Ben Düşler Ben Yazarım” isimli hikaye kitabı okuyucularla buluştu. Öğretmen, veli ve öğrencilerin gururlandığı bugünde misafirler yazar öğrenciler tarafından imzalanan kitaplara büyük ilgi gösterdi sözleri ile öğrenciler ile birlikte,”Ben Düşler Ben Yazarım ”sloganları ile özetlediler.

 İmza gününe Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına il koordinatörü Filiz Özden, Cumhuriyet İlkokulu müdürü Emin Demir, okul idarecileri öğretmenler ve veliler katıldı. Etkinlik etwinning il koordinatörü Filiz Özden’in plaket takdimi ile sona erdi. – HABER: ZEYNEP KÜÇÜK