Valimiz Sayın Cengiz Ünsal’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı

tarafından
7
Valimiz Sayın Cengiz Ünsal’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı
Bu haber 12 kez okundu.

 

Millî iradenin tecelligahı ve istiklâlimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve millî egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin 104. Yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünde kuruluşunun önem ve manasını bulan, milli mücadele sürecini en iyi şekilde yöneterek zaferlere imza atan Türkiye Büyük Millet Meclisi; ezelden beri hür ve onurlu yaşamayı kendine düstur edinen aziz milletimizin egemenliğinin, birlik ve beraberliğinin timsali olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oluşan millî irade yurdumuzun dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlarımızı bağımsızlık mefkûresi etrafında tek bir ses olarak birleştirmiş, İstiklâl Mücadelemizin zafere ulaşmasını temin etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ortaya koyduğu bu sarsılmaz irade esaret altında yaşayan diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan gününün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin daima payidar kılınmasında ve milletimizin bağımsızlık iradesinin yaşatılmasında yeni nesillere verdiği önemi ve güveni göstermektedir.

Ülkemizin her köşesinde coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının kalplerinde dostluk ve kardeşlik hislerinin yeşermesinde ve yaşatılmasında önemli bir vesile teşkil etmektedir.

Sevgili Çocuklar;

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızın güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Hedefimiz, sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişen potansiyelinin kaynağı olacaksınız.

Özellikle teknoloji ve bilişim alanında çağın ve geleceğin gereksinimlerini önceden tespit ederek kendini donatan nitelikli, vizyon sahibi, özgüveni tam, millî şuuru yüksek güçlü nesiller, büyük Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasındaki en büyük paya sahip olacaklardır. Ülkemizin bu doğrultuda tesis ettiği altyapıyla birlikte sağladığı imkânlar gençlerimizin bu hedeflerine ulaşmasının önünü açacak kapasiteye fazlasıyla sahiptir.

Sevgili çocuklarımızın belleklerine ve yüreklerine nakşettiği vatan ve millet sevgisi, onların gözlerindeki yaşama sevinci ve umut ışığı ülkemizin mutlu yarınlarına olan inancımızı bir kat daha güçlü kılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve özgür yaşama iradesini borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Cengiz ÜNSAL

Artvin Valisi