Vali Ünsal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Gürcistan İş Konseyi Başkanı ve Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Çalışkan’ı kabul etti

tarafından
21
Vali Ünsal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Gürcistan İş Konseyi Başkanı ve Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Çalışkan’ı kabul etti
Bu haber 39 kez okundu.

 

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Gürcistan İş Konseyi Başkanı ve Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Çalışkan ile iş insanı Çağatay Ülker’i kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Cengiz Ünsal ise Türkiye ile Gürcistan’ın dost ve kardeş iki ülke olduğunu belirterek, mevcut ilişkilerin her alanda artarak devam etmesine ve iki ülkenin gelişmesine katkı sunmanın gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Gürcistan İş Konseyi Başkanı ve Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Çalışkan ise Gürcistan’da dernek olarak yaklaşık 21 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.

Gürcistan ve Türkiye birbirleriyle yakın bağları olan iki dost ülke olduğunu söyleyen Çalışkan, “İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler giderek gelişiyor. Türk iş adamlarımızın Gürcistan’da turizm, inşaat, tekstil, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ve tarım alanlarında önemli yatırımları var. Umarım ki gelecekte iki ülke arasındaki ekonomik aktivite daha da artacak, birlikte daha fazla yatırım ve ithalat-ihracat yapılması mümkün olacaktır” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. – AVBM