Vali DORUK’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

tarafından
492
Vali DORUK’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Bu haber 944 kez okundu.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin altıncı yıl dönümünde; yüreğimizdeki “Türkiye Aşkıyla” meydanları doldurarak milli irademize, demokrasimize ve vatanımıza sahip çıkmanın gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

O gece mabedimize namahrem eli değmesin diye şehit olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, vatan aşkıyla darbecilerin karşısına dikilen her bir gazi kardeşimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm milli değerlerimize kast eden bu alçak saldırıyı hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla meydanları dolduran aziz milletimiz, güçlü iradesi ve kararlılığıyla milli birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini sergileyerek 15 Temmuz darbe girişimine karşı büyük bir destan yazmıştır.

Milletimizin güçlü iradesi ve kararlılığının yanı sıra içindeki vatan ve millet aşkıyla yazılan bu destansı direniş; vatanımızdan, bayrağımızdan, ezanımızdan ve devletimizden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizin tüm dünyaya ispatıdır. Bekamızı tehdit eden her türlü unsur, karşısında yüce devletimizin gücünü bulacaktır.

15 Temmuz direnişinin ruhunu ilelebet yaşatmak, ülkemizi, devletimizi, demokrasimizi ve bağımsızlığımızı korumanın vazgeçilmezidir. Bu bilinci güçlü tutmak yarınların Türkiye’sini daha müreffeh, daha özgür ve daha onurlu kılmak için gereklidir. Bu minvalde Türkiye hedeflerine kararlılıkla yürümeye devam edecektir.

Yıllarca suret-i haktan görünerek ülkemizin altını oymaktan geri durmayan FETÖ’nün gerçek yüzü 15 Temmuz gecesi ortaya çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın faili olan FETÖ, hiçbir ahlaki ve hukuki sınır tanımayan terör örgütüdür. Manevi değerlerimizi istismar etmek suretiyle devletimizi ele geçirmeye teşebbüs eden bu hainlerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

Bu düşüncelerle, milli birlik ve beraberliğimizin daim olması ve ülkemizin bir daha böyle ihanetlerle karşılaşmaması dileğiyle, milli değerlerimizin arkasına gizlenen bu fitne şebekesinin hain darbe girişimine geçit vermeyen milletimize şükranlarımı sunuyor, geçmişten günümüze vatan uğruna canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum” dedi. – AVBM