Vali Doruk, Sarp Sınır Kapısında İncelemelerde Bulundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Sarp Gümrük Kapısında gerçekleştirilen Gümrük iş ve işlemleri, yapılan arama ve kontrollerde ele geçirilen kaçak eşya ve bu eşyaların ekonomiye kazandırılması, tasfiye işlemleri hususunda Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin’den bilgi aldı.

Vali Doruk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin, Garnizon Komutanı P. Alb. Şükrü Şenduran, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, Vali Yardımcısı Aydın Gçöer, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz, Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Çörek, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek katıldı.

Toplantının ardından Vali Doruk, Ardından Sarp Gümrük sahasındaki iş ve işlemleri, kaçakçılıkla mücadelede kullanılan ekipman, teçhizat ve çalışmaları yerinde inceleyerek yetkili personellerden bilgi aldı ve özverili çalışmalarından ötürü personellere teşekkürlerini iletti.

Sarp Sınır Kapısı ziyaretinin Ardından Hopa İlçesine geçen Vali Doruk, Halk Eğitim Merkezinde bulunan çeşitli kursları ve kursiyerleri ziyaret etti ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

AVBM

Bu haber 4.081 kez okundu.