Vali Doruk; Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

tarafından
200
Vali Doruk; Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı
Bu haber 715 kez okundu.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı

Vali Doruk yayımladığı mesajda;

Bugün yeni umutlarla bir Bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik ve vuslat günleri olan bayram günleri; milli ve manevi duygularımızı canlı tutan, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan, örf ve adetlerimizin renkli tarafını oluşturan müstesna günlerdir.

Paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma gibi bizi biz yapan insani hasletlerimizin öne çıktığı Kurban Bayramı’nda, “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” anlayışıyla hareket ederek mazlumun ve mağdurun yanında olacağız. Kadim kültürümüzden tevarüs eden bu geleneğimizi daima sürdürerek bizlere, her koşulda birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti veren milli örf ve adetlerimizi ilelebet yaşatacağız.

Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. Gönül zenginliğimizi bereketlendiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren Bayramlarda yaşadığımız tüm bu güzelliklerin gündelik yaşamımızın da birer parçası olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca Bayram tatili vesilesiyle seyahate çıkacak olan tüm vatandaşlarımızdan başta emniyet kemeri kullanımı olmak üzere trafik kurallarına titizlikte riayet etmelerini istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri olmak üzere Artvinli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyor; sağlık ve esenlikler diliyorum. – AVBM