Vali DORUK, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

tarafından
457
Vali DORUK, 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Bu haber 888 kez okundu.

Artvin Valisi Yılmaz DORUK, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensuplarıyla buluştu.

Artvin Çoruh Üniversitesi Konuk Evi’nde gerçekleşen buluşmada basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan DORUK, hep birlikte el ele vererek Artvin için çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Vali Doruk konuşmasının devamında “Yerel, bölgesel, ulusal ve küresel alanda meydana gelen gelişmelerden haberdar olunması noktasında önemli rol oynayan basın emekçileri, kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşılamada başvurduğu öncelikli kaynaklardandır.

Mesleki ilkelerin yanı sıra toplumsal sorumluluk idrakiyle, demokratik ve hukuki değerlere saygı çerçevesinde ifa edilen bu kritik görev, daha bilinçli ve gelişmiş bir toplum yapısının oluşmasına katkı sunan önemli bir olgudur.

Günümüzde baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik yenilikler özellikle iletişim ve medya alanının çeşitlenmesine vesile olmuş, dünyadaki tüm sınırları ortadan kaldırarak habere erişimi daha kolay hale getirmiştir.

Gelişen bu teknolojik yeniliklerin gazetecilik mesleğine sunduğu büyük imkanların yine mesleki ilkeler ve basın ahlakından ödün vermeden kullanılması toplumun müreffeh yarınları adına hayati önem taşımaktadır.

Mesleki ilkeler çerçevesinde görevini ifa eden Türk basınının, ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında payı olduğunun bilinciyle, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne katkıda bulunmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle, böylesine önemli bir görevi büyük bir fedakârlık ve sorumlulukla icra eden gazetecilerimizi saygıyla selamlıyor, tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Vali Doruk, daha sonra kahvaltı ve sohbetin ardından günün anısı ile fotoğrafların çekilmesinin ardından birliktelik sona erdirildi. –  BÜLENT ATASERT