Tarihçi Yazar Meydan, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşide Artvinlilerle buluştu

tarafından
14
Tarihçi Yazar Meydan, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşide Artvinlilerle buluştu
Bu haber 24 kez okundu.

Tarihçi Yazar Sinan Meydan, ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşide Artvinlilerle buluştu

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında; Hemşehrimiz Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın katılımlarıyla ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşiye düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye; Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, STK temsilcileri ve hemşehrilerimiz katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin; ‘Cumhuriyet her şeyden önce, Türkiye Cumhuriyetinde kadınları var eden bir rejimdir. Onun için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarına şükran ve saygılarımı iletiyorum. Sinan Beye de yoğun programı arasında bizi kırmayıp Artvin’e geldiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Cumhuriyetin 100. Yılını kutluyoruz. Artvin’deki 100. Yıldaki coşkuya hayranım ve minnettarım her şeye rağmen daha da güçlüyüz.

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyet’inin imkânlarından yararlanın Cumhuriyeti yenmek isteyenler var ama onlar çok azınlıkta onlara şunu söylüyorum; sakın ha bir boşluk var zannetmeyin suyun akacağı kadar bile bir delik yoktur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik bir devlettir bu 100 yıllarca devam edecektir” diye ifade etti.

Söyleşi CHP İl Sekreteri Asiye Ergül’ün Sinan Meydan’a çiçek taktim etmesinin ardından Başkan Elçin’in, Meydan’a günün anısına Artvin’imizin simgesi olan Boğa Güreşlerini temsil eden, minyatür boğa heykeli hediye etti.

Söyleşi sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Sinan Meydan’ın imza programı düzenlemesi ile sona erdi. – Tahsin Atasert