SEÇİMDE BORÇKA ESNAFI VE SANATKARI KAZANDI

tarafından
651
SEÇİMDE BORÇKA ESNAFI VE SANATKARI KAZANDI
Bu haber 1.289 kez okundu.

Borçka Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçiminde 291 oyla Muhammet Özkurt kazandı.

23 Mart 2022 Çarşamba günü Merkez Mahallesi Bankalar Caddesinde bulunan Tekbaş Düğün salonunda yapılan Olağan Genel Kurul’da divan başkanlığını, Artvin Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner yaptı.

Olağan Genel kuruluna Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, CHP İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, Borçka Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol Ataman ve esnaflar katıldı.

Gündem gereği genel kurul yoklamanın yapılması ve yeterli katılımın sağlanmasının ardından divan teşekkülü oluşturuldu.

Saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gelir gider raporunun ibrazı, denetleme kurulu raporunun ibrazı yapıldı. Dilek temenni ve Konuşmalar bölümünde hiç bir esnaf söz almadı. Esnafların sıkıntıları, istek ve dilekleri ile ilgili konuşmamalarının yanında başkan adayları Özer Kaya ve Muhammet Özkurt’ta konuşma yapmadı. Bu haliyle Borçka Esnaf Odası olağan genel kurulu hiç konuşma yapılmadan gerçekleşen bir kongre olarak tarihe geçmiş oldu.

538 üyeli Borçka Esnaf Odası başkanlık seçiminde 448 esnafın oy kullandığı mevcut başkan Özer Kaya 151 oy alırken, Muhammet Özkurt 291 oy aldığı, 6 oyun geçersiz sayıldığı, bu sonuçla 22 yıllık eski başkan Özer Kaya’nın dönemi sona ermiş oldu.

Saat 17.00’de seçim sandığının açılması oy sayımının yapılmasının ardından seçim sonucu gençlerden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte genç başkan Muhammet Özkurt kendisine oy veren vermeyen ve bugüne kadar Esnaf Odası Başkanlığı yapmış herkese teşekkür ederek; “Bugün 23 Mart 2022 Çarşamba. Borçka Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurul yapıldı. İki adayla yapılan seçimde Borçka esnafı bize bu görevi verdi. Bugüne kadar Borçka esnaf odası Başkanlığı yapmış tüm başkanlarımıza, ahirete intikal etmiş olanlara Allahtan rahmet, yaşayanlara sağlıklı yaşam diliyorum. Geçmişte görev almış Yönetim kurullarına da gönülden teşekkür ediyorum. Bugün Borçka’da tarihi bir seçim yaşandı, katılımın çok çok yüksek olduğu son derece demokratik bir ortamda güzel bir seçim gerçekleştirdik. Kazanan Özer başkanım da ben de olsam gerçekte kazanan Borçka Esnaf ve Sanatkarlar Odası’dır. Bugün bütün işini gücünü bırakıp uzaktan yakından, köyden, işyerini kapatıp seçim için gelen bizleri yalınız bırakmayan çok değerli Borçka Esnafımıza, adaylığımızı açıkladıktan sonra gece gündüz demeden gitmedik yer, sıkmadık el bırakmayan yönetim kurulu arkadaşlarımıza, misafirlerimize, divan başkanımıza divan üyelerine, kongremizi onurlandıran değerli konuklarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

BORÇKA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

1- Muhammet Özkurt (Başkan)

2- Ali Nalbant

3-Yaşar Küçük

4- Dilek Yılmaz

5- Yüksel Parlak

6- Fatih Solmaz

7- Faruk Yıldırımoğuz

8- Süleyman Çelik

9- Tekin Güneli

10- Gamze Yalçınkaya

11- Semih Şentürk

12- Gülahmet Avcı

13- İsmet Kılıç

14- İrfan Hoşgör

15- Okan Atar

DENETLEME KURULU (ASIL)

1- Ömer Gökçelik

2- Umut Atan

3- Mehmet Uzun

DENETLEME KURULU (YEDEK)

1- Harun Karabulut

2- Mesut İskenderoğlu

3- Nazım Magunacı

GÖKHAN ÖZÇELİK