ŞAVŞAT’LI MURAT SURAL’DAN BÜYÜK DUYARLILIK

tarafından
198
ŞAVŞAT’LI MURAT SURAL’DAN BÜYÜK DUYARLILIK
Bu haber 707 kez okundu.

Şavşatlı iş adamı Murat Sural’dan ilçesine büyük duyarlılık

İlçesine Sevdalı İş İnsanı Köy Muhtarlarının İş Makinesi Talebini İş Makinesi Kiralatarak Karşıladı

Şavşat’ın yetiştirdiği İstanbul’da yaşayan başarılı iş insanı Murat Sural ilçesine büyük bir duyarlılık ve fedakarlıkla önemli bir hizmette bulundu. Ramazan bayramı tatilini geçirmek üzere Şavşat’a gelen iş insanı Murat Sural, ilçesinde köy muhtarları ile bir araya geldiğinde köylere yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi ihtiyacı olduğunu öğrendi. Sural, Şavşat AK Parti İl Encümeni Sedat Demir ile birlikte gerçekleştirdiği gezilerde, il genel meclis üyesine gelen bu taleplere, muhtarların ve Demir’in kendisinden bir talepte bulunmamasına karşın bu talebe kendisi çözüm buldu.

Her şeyi devletten beklememek gerektiği bilinci ile hareket eten Şavşat sevdalısı iş insanı, davranışı ile ilçe halkının ve muhtarların gönüllerinde bir kez daha taht kurmayı başardı. Daha önceleri onlarca Şavşatlı’ya ve Şavşatlı öğrencilere destek veren, bir çok hayır işlerinde bulunan başarılı iş insanı Sural, çok büyük bir duyarlılık örneği daha sergiledi. İlçesindeki muhtarların köylere yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi ihtiyacını bizzat kendisi büyük miktarda bağışta bulunarak köylerin hizmetinde kullanılmak üzere iş makinesi kiralanmasını sağladı. Duyarlı iş insanının bu hareketi memleketine olan sevdanın, memleket aşkının nasıl bir duygu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

İş insanı Murat Sural’ın bu davranışı üzerine, köy muhtarlarının yol taleplerini karşılamak için gece gündüz çalışan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Sedat Demir’e de gazetelerde bir teşekkür metni yayınlattı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Demir, her daim Şavşat halkının yanında olan ve Şavşat’a bugüne kadar onlarca hayır işinde bulunan Murat Sural’dan kendilerinin bir talebi olmamasına karşın böylesine anlamlı bir davranışta bulunması karşısında duygulandıklarını ve gururlandıklarını belirterek kendisine basın yoluyla teşekkür etmeyi kendine bir görev kabul ettiğini söyledi. Kendisinin daha önceleri bir çok yardımda bulunduğu için kıyışamayarak böylesi bir talepte bulunmamalarına karşın, muhtarların taleplerine kayıtsız kalmayan, her şeyi devletten beklemeyerek ilçesine sahip çıkan Murat Sural’a basın yoluyla teşekkür etmenin bu güzel davranış karşısında çok ufak bir jest olacağının farkında olduğunu ancak böylesine anlamlı davranıştan kamuoyunun da haberdar olması gerektiğini düşünerek, Şavşat sevdalısı iş insanına danışmadan bu teşekkür mesajını yayınladığını ifade etti. Hükümet olarak köylerimizin sorunlarını gidermek üzere üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini ancak bazen imkanların yetersiz kaldığı noktalarda, zamansal sorunlar ve de iş makineleri arızaları yaşanabildiğine dikkat çeken Demir, böylesi bir zamanda bu duyarlılığı gösteren Murat Sural’ın her türlü övgüye layık olduğunu da sözlerine ekledi.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Sedat Demir, gazetelerde yayınladığı teşekkür mesajında ise; “Şavşat’ımızın yetiştirdiği, Şavşat sevdalısı değerli Şavşatlı Dostumuz; iş insanı Murat Sural, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde Şavşat ilçemizde gezerken köy muhtarları tarafından gelen taleplere şahitlik ettiğinde köylerde yol yapımında kullanılmak üzere makine ihtiyacı olduğunu gördüğünde bu talebe kayıtsız kalmamıştır. Makine ihtiyacını gidermek üzere yüklü miktarda para bağışında bulunarak köylerimizin yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi kullanımını sağlamıştır. Murat Sural, bu duruşu ile Şavşat’a ve Şavşatlıya olan sevgisini ve sevdasını bizlere ve tüm Şavşat halkına bir kez daha göstermiştir.

Bizler İstanbul’a giden Şavşatlılara her daim maddi ve manevi desteğini gösterdiğinden dolayı kendisinden böyle bir talepte bulunmak istememiştik ama kendileri böyle bir duruş sergileyerek bir kez daha Şavşatlıların gönlüne sevgi tohumlarını atmıştır.

Böyle duyarlı iş insanlarımızdan birkaç tane daha bulunsa ilçemiz halkı olarak çok daha rahat olarak ilçemizin sorunlarını çözebilirdik. Değerli Şavşat sevdalısı iş insanımız sadece bu bağışında değil, her daim Şavşat’ın garip gurabasına ve Şavşatlı öğrencilere desteklerini biliyorduk ve bir kez daha bunu göstermiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduk.

Ben Şavşat sevdalısı, ilçemizin gurur kaynağı iş insanı Murat Sural’a ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ve diyorum ki iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

– 7 MART