SALİM USTA ARTVİN’E YARDIM ELİNİ UZATMAYA DEVAM EDİYOR

Bursa Referans Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Salim Usta, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’in talebi doğrultusunda Ardanuç İlçe Entegre Hastanesine EKG cihazı ve bazı sağlık ekipmanları gönderdi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’in girişimleri ile Ardanuç İlçe Entegre Hastanesine EKG cihazı ve bazı sağlık ekipmanları Referans Grup yönetim kurulu başkanı hayırsever iş insanı Salim Usta tarafından Ardanuç Devlet hastanesine gönderilerek hizmete girdi.

Salim Usta Koronavirüs nedeniyle hastanelerimizin çok ihtiyacı olan sağlık malzemeleri konusunda yardımcı olması bölge halkı ve idareciler tarafından takdirle karşılanıyor.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, “Hastanemizde bu ihtiyacı tespit ettik. Çözümü aşamasında hemşerimiz Salim Usta bey ile görüştük. EKG cihazı ve bazı sağlık malzemeleri yardımsever iş insanımız tarafından ilçemiz devlet hastanesine gönderdi. Kendisine şahsım ve Ardanuç halkı adına teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Ardanuç İlçe Entegre Hastanesi başhekimi Deniz Turan da, “Ardanuçlu olduğu halde gurbete gitmiş ve memleketini unutmamış olan değerli iş insanımız Salim Usta beye hastanemize yapmış olduğu ekipmanlarla ilgili olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bütün halkımızın desteğini yanımızda görmüş olmak bizleri çok mutlu ediyor.”

Hastane Müdürü Murat Tekin de, “Salim Usta bey memleketimizin yetiştirmiş olduğu çok değerli bir insan. Gurbet ellerde iş kurarak memleketimize faydalı olmaları onur verici bir durum. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” Dedi

Hastaneye gelerek bu cihazın Ardanuçlu hemşerileri tarafından bağışlanmış olduklarını duyan vatandaşlar ise memnuniyetlerini dile getirerek, “İlçemizi unutmamaları çok çok önemli. Ardanuç halkı zaten yardımseverdir. Çok gururlandık ve duygulandık. İlçemizin evladı Salim Usta beye çok teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Salim Usta daha öncede Artvin Devlet Hastanesine Solunum cihazı bağışlanmasında, öğrencilere tablet ve bilgisayar bağışlaması, Bursa’da yardıma muhtaç ailelere yardımcı olması, ilimizin ve ilçelerimizin tanıtımına yönelik yapılan çalışmalara destek vermesi ve koronavirüs sürecinde oldukça mağdur duruma düşen sanat camiasına yardımcı olması ile de yardımseverliklerine devam etmiş olması hemşerilerinin gönlünde taht kurdu.

HABER KAYNAĞI: NURBAY USTA

Bu haber 6.112 kez okundu.