Remzi GEDİK’ten Müjdeli Haber

tarafından
161
Remzi GEDİK’ten Müjdeli Haber
Bu haber 213 kez okundu.

Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi GEDİK Arhavililerin yıllardır hasretle beklediği haberi verdi. Arhavi Devlet Hastanesi sonunda D sınıfından çıkıp C sınıfına yükseldi.

Arhavi Devlet Hastanesi yıllardır D sınıfında olduğu için bazı hizmetlerden mahrum kalmaktaydı. AK Parti Arhavi İlçe Başkanı GEDİK, bugün itibariyle artık hastanenin C sınıfına yükseltildiğini belirtti. GEDİK: ‘’ Allah’ımıza şükürler olsun göreve geldiğimiz günden beri titizlikle takip ettiğimiz Arhavi devlet hastanemizin sınıfiını D olmaktan çıkarıp C sınıfına yükseltme talebi bakanlığımızca onaylanmıştır. Bundan böyle hastanemiz daha donanımlı ve bütün branşlarda doktorlarımız olacaktır. Bu güzelliği bizlere yaşatan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Erdemir, , Cumhurbaşkanı Bşdanışmanımız Dr.israfil Kışla, Milletvekilimiz Av.Erkan Balta ve İl Başkanımız Fatih Tahtalı beye teşkilatım ve ilçem adına şükranlarımızı sunuyorum. Durmak yok hizmete devam! ‘’ dedi.

‘’PEKİ C TİPİ HASTANELERİN AVANTAJLARI NEDİR?’’

C grubu hastanelere; güçlendirilmiş ilçelerde ve bu ilçe merkezleriyle irtibatlandırılmış ilçelerde faaliyet gösteren, bünyesinde 4 ana branşta uzman tabibin hizmet verdiği ve bunların en az ikisinde uzman tabip bulunan, 1. basamak yoğun bakım ve 1. seviye acil servis ünitesi bulunan yataklı tesisler dahil olmaktadır. – 7 MART