Patika Yürüyüş Kulübü, doğa tutkunları için Artvin ormanlarında yürüyüş gerçekleştirecek

tarafından
22
Patika Yürüyüş Kulübü, doğa tutkunları için Artvin ormanlarında yürüyüş gerçekleştirecek
Bu haber 42 kez okundu.

 

Artvin’in doğal güzellikleriyle ormanlarında unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenler için Patika Yürüyüş Kulübü, nefes kesen bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Patika Yürüyüş Kulübü, 26 Mayıs Pazar günü Kayak Merkezi’nden başlayarak Çeperli-Çayırlar güzergahında gerçekleştireceği 14 km’lik muhteşem yürüyüş için hazırlıklarını tamamladı.

Etkinlikle ilgili konuşan Patika Yürüyüş Kulübü Sorumlusu Hasan Yüksel, “Pazar günü bölgede hava kapalı olacak ve sıcaklık 19 derece civarında seyredecek. Yaklaşık 14 km’lik yürüyüşümüze saat 09.00’da Patika Kitabevi’nden hareket edeceğiz. Katılımınızı 25 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar bildirmenizi rica ediyoruz. Ayrıca, kıyafet donanımına dikkat etmeniz önemlidir” dedi.

Etkinlikle ilgili önemli detaylar şu şekildedir:

Cuma günü güncel hava durumunu kontrol ediniz.

Yürüyüş donanımı ve önemli bilgilere uygun olan herkes katılabilir.

Katılım için kaç kişi olunduğunu Patika Kitabevi’ne veya hasanyuksel1905@hotmail.com adresine bildirmek yeterlidir.

Son an değişiklikleri için telefon numaralarınızı iletmeyi unutmayın.

Yağış mevsimine girdiğimizi göz önünde bulundurun.

Haziran ayının sonuna kadar yağmurluk sırt çantalarında su bulundurulması gerekmektedir.

Yürüyüşe katılacakların dikkat etmesi gereken şunlardır;

“Grip ve benzeri ateşli rahatsızlıkları olanlar etkinliğe katılmamalıdır.

Soğuk hava kalp ve damar rahatsızlıklarını tetikleyebilir, bu tür rahatsızlıkları olanların katılmaması önemle tavsiye edilir.

Solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanlar, mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olanlar, epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanlar, uzun yürüyüşlerin kas-eklem rahatsızlıklarına sebep olabileceği durumlar için doktora danışmadan etkinliğe katılmamalıdır.

İlaç kullananlar, ilaçlarını yanlarında bulundurmalıdır. İlk yardım için ilaç verilmesi doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullanılan ilaçların yanınızda olması gerekmektedir.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44, Hasan Yüksel: 0530 866 8998

Bu etkinlik, doğa ile iç içe olmayı ve sağlıklı yaşamı sevenler için harika bir fırsat sunuyor. Katılımcıların sağlık ve güvenliği ön planda tutularak keyifli bir yürüyüş deneyimi yaşanması hedefleniyor” diye açıklamalarda bulunuldu. – 7 MART