Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 yaralı

tarafından
557
Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 yaralı
Bu haber 1.095 kez okundu.

“Arkaköy, Alaca, Kaynarca ve Balcı Grup Yolu İçin Yetkililerden Bariyer Yapılmasını Talep Ettiler

Borçka Alaca Köyü Banakna Mahallesi mevkisinde Otomobil uçuruma yuvarlandı, 2 kişi yaralanan trafik kazasında köylü bariyer için yol kapattı, yetkililerden bariyer yapılmasını talep ettiler.

Arkaköy, Alaca, Kaynarca ve Balcı Köyü Grup Yolu ulaşımını sağlayan karayolunda meydana gelen kazalar bölge halkını çileden çıkarttı. Daha önce trafik kazalarında 5 kişinin hayatını kaybettiği yolda, bir otomobil uçuruma yuvarlanıp iki kişi yaralı kurtulunca, bölge halkı yol kenarına bariyer yapılması talebiyle yolu trafiğe kapattı.

Uzun süre yol trafiğe kapalı kalınca bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi. Bir türlü ikna edilmeyen mahalle sakinleri, bozuk yollarının yapılması ve uçurum bulunduğu bölgelere bariyer yapılmasın talep ettiler.

Vatandaşların yolu korku içerisinde kullandıklarını ifade eden bölge halkından Atılgan Ertekin, “Vatandaşlar, yol güzergahımızın genelinde yamaç ve uçurumun başından geçiyor, bazı bölgelerde hem bozuk hem de yol kenarında bariyer yok. Birkaç defa ölümlü kazalar yaşandı. Bunun için köyün yolunu kapatmak zorunda kaldık. Yetkililerden çare bekliyoruz” dedi.

Yolun açılması için bölge halkı ve Jandarma arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Daha sonra Jandarma tarafından bölge halkı ikna edildi, yol trafiğe açıldı.

Yolu trafiğe kapatan köylüler aralarında seçtiği temsilcilerle Borçka Kaymakamlığı’na giderek Kaymakam Hakan Contarlı’yla görüşme yaptı. Kaymakam Contarlı, köylülere İl Özel İdaresi’nden gelen ekiple yapılan inceleme sonrası gereken çalışmaların yapılacağı” bilgisini verdi. – B.A.