Okul ve öğrencilere destek amaçlı kermes düzenlendi

tarafından
11
Okul ve öğrencilere destek amaçlı kermes düzenlendi
Bu haber 18 kez okundu.

 

Artvin’de, Çoruh İlkokulunun ihtiyaçlarına ve öğrencilerine destek olmak amacıyla kermes düzenledi.

AÇÜ Merkez Yerleşkesi içerisinde Çoruh İlkokulu tarafından tüm gelirinin okul ve öğrenci ihtiyaçlarına kullanılacağı kermes düzenlendi.

Birbirinden farklı onlarca yiyeceğin üniversite öğrencilerine ve akademisyenlerine satışa sunulduğu kermese ilgi yoğun oldu.

Kermeste satılan yiyeceklerden bahseden Çoruh İlkokulu Okul Müdürü İlknur Avşar, 15 çeşit tatlının ve salatanın yanı sıra poğaçaların, böreklerin, keklerin stantta bulunduğunu ifade etti.

İlgi gösteren herkese teşekkür eden Okul Müdürü Avşar, maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu kermesi düzenlediklerini belirtti.

Kermeste bulunan yiyecekleri uyguna sattıklarını aktaran Avşar, “Daha önce okulumuzun içerisinde de kermesimizi düzenlemiştik. Bugünde Artvin Çoruh Üniversitesi’nde düzenledik. Üniversite öğrencileri de ev yemeklerini özlemiş. Dolayısıyla kermesimize oldukça fazla ilgi gösterdiler. Yaptığımız yiyecekler kafelerden daha uygun öğrenciler bu sebeple de ilgi göstermiş olabilirler” dedi. – Tahsin Atasert