Milletvekili Bayraktutan’ın Mart Ayı Faaliyetleri

tarafından
676
Milletvekili Bayraktutan’ın Mart Ayı Faaliyetleri
Bu haber 1.341 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur BayraktutanMart ayı faaliyet raporunu yayınladı.

Milletvekili Bayraktutan “Söz verdiğimiz gibi aylık çalışmalarımızı içeren faaliyet raporumuzu yayınlamaya devam ediyoruz” diyerek yayınladığı Mart ayı faaliyet raporunda çalışmaları şu şekilde sıralandı:

1 Mart 2022:Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla; Eski Devlet Bakanı, Milletvekili ve Milli Düşünce Merkezi Genel Başkanı Sadi Somuncuoğlu için TBMM’de düzenlenen cenaze törenine katıldık.

2 Mart 2022: Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı süren Özgüven Regülatörü ve HES projesinin akıbetine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.Muhtar Maaşlarında yapılması öngörülen zamlar hakkında yazılı soru önergesi verdik.Artvin’de onkoloji hastanesi açılması talebine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.CHP Genel Merkezi’nde toplantı gerçekleştirdik.

6 Mart 2022: İzmir Milletvekillerimiz Sn. Mahir Polat ve Sn. Sevda Erdan Kılıç, Artvin Belediye Başkanlarımız, Kemalpaşa Belediye Başkanımız Sn. Rıdvan Karakayalı ve çok kıymetli Artvin sevdalılarının katılımıyla İzmir Kemalpaşa Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen gecede, Artvin’in Kurtuluşu’nun 101. Yılını büyük bir coşkuyla kutladık.

7 Mart 2022: Artvin’imizin Kurtuluşu’nun 101. yılı nedeniyle İstanbul Milletvekilimiz Sn. İbrahim Özden Kaboğlu, Önceki dönem Milletvekilimiz Sn. Metin Arifağaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanımız Sn. Ergül Akçiçek, Artvin dernek ve vakıf yöneticilerimiz ve hemşehrilerimizle birlikte Anıtkabir’de Atamızın Huzuruna çıktık. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mozolesi önünde saygı duruşu ve çelenk sunma töreni gerçekleştirdik. Misaki Milli Kulesinde Şeref defterini imzaladıktan sonra, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü kabri başında saygıyla andık.

9 Mart 2022: Artvin’imizin kadın muhtarlarıyla TBMM’de bir araya geldik, değerli muhtarlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladık. Ardanuç Belediye Başkanımız Sn. Yıldırım Demir, CHP Ardanuç İlçe Başkanımız Sn. Mesut Aksakal ve İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Sn. Selçuk Babacan ile TBMM’de bir araya geldik, Ardanuç’un sorunları hakkında Bilgi alışverişinde bulunduk. Artvin ili Şavşat İlçesine bağlı Maden Köyü (Bazgiret) cenazelerin kızakla taşınması hakkında yazılı soru önergesi verdik.

14 Mart 2022: Artvin ili Şavşat ilçesi Maden köyünün yol sorununun çözülmesi talebine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.Yusufeli Barajı’nın yapılacağı bölgedeki sorunlar ve yeni yerleşim yerindeki mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.Son 5 yılda Artvin ili ve ilçelerinde şev ve yamaçlardan düşen kayalar nedeniyle oluşan kazaların önlenmesine yönelik çalışmalara ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

16 Mart 2022: Artvin’de ölüm istatistiklerinin tespit edilmesi ve bölgede onkoloji hastanesi kurulması adına yazılı soru önergesi verdik.Artvin’de yamaçlardan düşen kayalar sonucunda yaşanan kazalardaki artışın sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla hazırlamış olduğumuz Meclis Araştırma Önergesini TBMM Başkanlığına sunduk. Yusufeli Barajı ve HES projesi nedeniyle başka yere taşınması gereken bölge halkının mağduriyetlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla hazırlamış olduğumuz Meclis Araştırma Önergesini TBMM Başkanlığına sunduk.

17 Mart 2022: Cumhuriyet Kenti Artvin’imizde İl ve İlçe Belediyelerimizin “Halkımıza Hesap Veriyoruz, İktidara Geliyoruz” sloganıyla yola çıktığı programın ilk durağı Ardanuç’tayız. Ardanuç İlçemizde Millet İttifakı Belediye Başkanımız Sayın Yıldırım Demir’in şeffaf belediyecilik anlayışıyla 3 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri paylaştığı programa katıldık.

18 Mart 2022: Tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü nedeniyle Artvin Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldık.CHP Artvin İl Başkanımız Sn. Ahmet Biber ve CHP Artvin Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sn. Orhan Atan ile birlikte Yusufeli İlçe Başkanlığı’mızı ziyaret ettik.

19 Mart 2022: • Cumhuriyet Kenti Artvin’imizde İl ve İlçe Belediyelerimizin “Halkımıza Hesap Veriyoruz, İktidara Geliyoruz” sloganıyla yola çıktığı buluşmaların ikinci durağı olan Arhavi Belediyemizin 3 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerinin paylaşıldığı programa katıldık.

21 Mart 2022: Artvin Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek muhtarlarımızın çalışmaları hakkında bilgi aldık, sorunlarını dinledik, muhtarlarımıza hediye takdiminde bulunduk. Cumhuriyet Kenti Artvin’imizde İl ve İlçe Belediyelerimizin “Halkımıza Hesap Veriyoruz, İktidara Geliyoruz” sloganıyla yola çıktığı buluşmaların üçüncü durağı olan Şavşat Belediyemizin 3 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerinin paylaşıldığı programa katıldık.

22 Mart 2022: CHP Artvin İl Başkanımız Sn. Ahmet Biber, Hopa Belediye Başkanımız Sn. Taner Ekmekçi ve CHP Artvin Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sn. Orhan Atan ile birlikte Hopa İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik.

23 Mart 2022: • Artvin İYİ Parti İl Başkanı Sn. Kemalettin Akgök, İl Başkan Yardımcısı Artvin S.S. 33 Nolu Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Sn. Remzi Yıldız ve Artvin İYİ Parti Heyeti ile TBMM’de bir araya geldik.

28 Mart 2022: Kemalpaşa İlçemizde yeterli donanımda bir hastane kurulması adına yazılı soru önergesi verdik. Artvin ilimizde Şoförler ve Otomobilciler Odası üyesi esnaflarımızın sorunlarının giderilmesi adına gerekli düzenlemelerin hayata geçirilmesi, mağduriyetlerin ivedilikle giderilmesi adına yazılı soru önergesi verdik. Artvin ili Hopa İlçesinde TÜVTÜRK muayene istasyonu bulunmaması nedeniyle bölge halkının yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi adına yazılı soru önergesi verdik.

29 Mart 2022: Şavşat Belediye Başkanımız Sn. Nihat Acar, CHP Artvin İl yöneticimiz, Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Bedrettin Kalın, Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sn. Orhan Aksakal, Şavşat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sn. Bilgehan Koşar, Şavşat Ciritdüzü Köyü Muhtarı Sn. Fahri Kara’dan oluşan Şavşat Heyetimiz ve Merkez İlçe Başkanımız Sn. Olgun Gümrükçü ile birlikte Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret ettik.

30 Mart 2022: Artvin Halkında infial yaratan Rize-Artvin Havalimanı personel alımı ilanları hakkında yazılı soru önergesi verdik.

31 Mart 2022:KRT TV ekranlarında “Savaş Kerimoğlu ile Uyanma Vakti” programında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. TBMM Genel Kurulu’nda Türk Polis Teşkilatı’nın içinde bulunduğu durum ve zorluklarla ilgili alınması gereken önlemlerin tespiti amacıyla İYİ PARTİ’nin vermiş olduğu Grup Önerisi üzerine CHP Grubu adına konuşma gerçekleştirdik.”