MHP Borçka İlçe Kongre Seçimi Yapıldı

tarafından
99
MHP Borçka İlçe Kongre Seçimi Yapıldı
Bu haber 195 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Borçka İlçe Kongre seçimi yapıldı.

  1. Olağan İlçe Kongresi Merkez Mahallesine bağlı Bankalar Caddesinde bulunan Tekbaş Düğün Salonunda gerçekleşti. Tek aday olan Erdal Osmanaoğlu yönetimi ile birlikte yeni dönem yönetimine seçildi.

Gerçekleşen kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından faaliyet raporu okunarak konuşmalara geçildi. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç “Borçka 2024 yılında şahlanmış olacak” diyerek konuşmasında şu cümlelere yer verdi “ Allah’ın izni ile de Borçka’yı inşallah 2024 yılında daha da şahlanmış olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisinin çalışma süreci içerisinde geçmiş dönemlerde hizmet etmiş olan yönetim kurulu üyelerimizden ve ilçe başkalarımızdan Allah razı olsun. Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket partisi olarak süreçlerimiz ve hizmetlerimiz devam edecektir Allah’ın izni ile” dedi.

  1. İlçe Kongresinde tek aday olan Erdal Osmanaoğlu yaptığı konuşmada geçmiş dönemdeki başkanlara emekleri için teşekkür ederek “Bugüne kadar ilçe başkanlığı yapmış olan kişilere vermiş oldukları emek ve katkılarından dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Kongrelerin bir bayrak yarışı olduğu bilinci ile hareket ediyoruz ve şahsıma teveccüh gösteren ve yönetimimizi uygun görmeniz halinde sorumluluğumuzu ne kadar ağır ve zor olduğunun farkında olarak bayrağımızı daha yukarlara taşıyacağımıza ben ve arkadaşlarım adına söz veriyorum. Ben ülkü ocaklarında yetişmiş ilçe başkanı adayı olarak bu durumdan iftihar duyduğumu belirtmek isterim. Yerel seçimler yaklaşmakta bizde inanç ve gayret ile ben değil biz olarak Borçka’mızı Milliyetçi Hareket Partisi yapacağız inşallah. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Şahsım ve yönetim kurulumdaki kişiler ile ilçemizi daha iyi günlere getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından delegeler oy kullanarak 42 oy ile Erdal Osmanaoğlu Borçka Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı seçildi.

Gerçekleşen kongreye; Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve partililer katılım gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Erdal Osmanaoğlu Yönetimi Listesi:

Yusuf Saroğlu

Tuncay Külünk

Kerim Kara

Kenan Öztürk

Tuncer Küçük

Necmettin Salioğlu

Memiş Magunacı

Kadir Bostan

Hasan Yıldırımoğuz

Türkeş Koçal

Yalçın Atan

Ali Rıza Genç

Kerim Özçelik

Kenan Kocaman olarak oluşturuldu. – Gökhan Özçelik