Mahalle Muhtarlarıyla “2024 Hareketlilik Yılı” Toplantısı Yapıldı

tarafından
16
Mahalle Muhtarlarıyla “2024 Hareketlilik Yılı” Toplantısı Yapıldı
Bu haber 25 kez okundu.

 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Mahalle Muhtarlarıyla “2024 Hareketlilik Yılı” Toplantısını gerçekleştirdik.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilan edilen “2024 Hareketlilik Yılı” kapsamında sporun ve hareketliliğin önemine vurgu yapmak amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Spor Hizmetleri Müdürümüz Latif Yılmaztürk başkanlığında gerçekleşen toplantıda bir araya gelen mahalle muhtarları, sporun toplumdaki rolü ve önemi hakkında bilgilendirildi.

Toplantıda konuşan Spor Hizmetleri Müdürümüz Latif Yılmaztürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın liderliğinde yürütülen “2024 Hareketlilik Yılı” kampanyasının amacını vurgulayarak, sporun gençlerin ve toplumun genel sağlığı üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekti. Yılmaztürk, “Amacımız, toplumun her kesimini spor yapmaya teşvik etmek ve aktif bir yaşam tarzını benimsemelerini sağlamaktır. Bu çerçevede, mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek, sporun önemini ve vatandaşlarımızın spor yapma imkanları hakkında bilgi paylaşımında bulunmak istedik.” dedi. – AGSM