Maarif Modeli tanıtım toplantısı yapıldı

tarafından
9
Maarif Modeli tanıtım toplantısı yapıldı
Bu haber 15 kez okundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Abdülkadir Yılmaz başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin katılımıyla Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli tanıtım toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi Abdülkadir Yılmaz başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin katılımıyla 06.05.2024 Pazartesi günü günü saat 10.30’da Artvin Öğretmenevi ve ASO’da Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Toplantısı yapıldı.

İl Müdürümüz Acar, yakın tarihte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in başkanlığında gerçekleşen İl Müdürleri Toplantısı’nda görüşülen hususlar hakkında bilgiler paylaştı.

Toplantıda yıl sonu etkinlikleri ile mezuniyet törenleri, geleneksel çocuk oyunları şenliği, kurumsal iletişim-kurum iklimi-verimlilik-bilgi akışı, halk eğitimi kurslarının verimliliği, YKS ve LGS ile ilgili çalışmalar ve ABİDE sınavları gibi birçok husus hakkında istişarelerde bulunuldu. İl Müdürü Acar, bütüncül eğitim yaklaşımını temel alan yeni müfredata ilişkin çalışmaların gecikmeksizin eksiksiz şekilde yapılmasının altını çizdi.

Toplantı, ilçe müdürlerinin ilçelerimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü