KÜÇÜKKÖY MAHALLESİ MUHTARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

tarafından
147
KÜÇÜKKÖY MAHALLESİ MUHTARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Bu haber 270 kez okundu.

               Borçka ilçesine bağlı Küçükköy Mahallesi Muhtarı Ebubekir Kambur’dan örnek davranış.

               Artvin’in Borçka ilçesi Küçükköy Mahallesi Muhtarlığı tarafından mahalle ve köylerde yaşayan insanlar, güzelim tarlalarını, bağ ve bahçelerini, evlerini terk ederek şehirlerin bölgelerine bir umutla yerleşip, sonra umutsuzluk ortamına düşmektedirler ve bu durum muhtarları üzmektedir.

Küçükköy Mahallesinde ilk dönem muhtarlık yapan Ebubekir Kambur, köyden kente göçün önüne geçmek ve geri dönmek isteyen ihtiyaç sahibi aileler için “Köyler Yaşasın Projesi”ni hayata geçiriyor.

Muhtar Kambur, projede evi ve ahırı olan mahalle ve köy nüfusuna kayıtlı ihtiyaç sahiplerine öncelik vereceklerini belirterek, “Büyüklerimiz, daha önce buralarda her evde hayvan besiciliğini yapardı ve evin geçimi sağlanırdı, bizde köye dönüş projesi kapsamında göç eden köylümüzün hane sayısını artırmak için muhtarlığımızın bünyesinde böyle bir proje hazırladık ama projemize hayır severin adamlarımızın de desteğine ihtiyaç düdüklerini belirecek. Küçükköy mahallemizin, proje son bulduğunda köydeki hane sayısını yükseleceğini ve tarım ve hayvancılığı geliştirmek için karşılıksız 3 yıl hayvanı satmamak şartıyla ilk bağışını gerçekleştirdi.

Hayvan bağışını alan Meliha Demir, Köyün din görevlisi  Muhammet Demir, duaları ile muhtarı Kambur”a, teşekkürlerini dile getirdiler. 

Projeye destek, Borçka Kültür ve Sanat Spor Kulübü ve Yayla Düzü Boğacılar Derneğin Kurucusu Ali Nalbant bir hayvan ve Ağrı ilinden inşaat işini yapmak için ilçeye gelen iş adamı Murat Topuz, 3 hayvan bağış sözünü vererek, projenin hayata geçirilmesi için bizde destek vermek istiyoruz ifadeleri ile ilçede muhtarlık olarak ilki bir proje hayata geçirildi. – ZEYNEP KÜÇÜK – HAVVA ÖZÇELİK