Kaymakam Bulat’a Veda Yemeği Düzenlendi

tarafından
1658
Kaymakam Bulat’a Veda Yemeği Düzenlendi
Bu haber 3.288 kez okundu.

               Ataması yapılan Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat’a veda yemeği düzenlendi.

Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat’ın Sinop Vali Yardımcılığına atanması nedeniyle düzenlenen veda yemeği; İl ve ilçe protokolü, Kurum Amirlerimiz, Siyasi Parti Temsilcilerimiz, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, İş insanları ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Veda yemeği sırasında katılımcılarla tek tek ilgilenen Kaymakam Ali Osman Bulat veda yemeğinde yaptığı açıklama mesajında;

Değerli Borçkalı Hemşehrilerim;

2 Yıldır büyük bir özveri ve heyecanla yürütmüş olduğum Borçka Kaymakamlığı görevimden, son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sinop Vali Yardımcılığı görevine atanmam nedeniyle ayrılıyorum.

Görev yaptığımız süre boyunca ikinci memleketim olarak gördüğüm Borçka’mıza elimizden geldiğince, mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etmeye çalıştık. Gerek tarihi gerekse de muhteşem doğasıyla ön plana çıkan, birçok farklı etnik kökenden insanların kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı güzel insanların şehri Borçka’ya hizmet etmenin onurunu yaşadım.

Bizler Devletimizin ve Milletimizin menfaatine olan her işte var olmaya, vatandaşlarımızın sorunlarını kendi sorunumuz görmeye, ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ anlayışı içerisinde, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı kucaklamaya çalıştık.

Turizm’den Eğitim’e, Sağlık’tan Ulaşım’a, Tarım’dan Spor’a, Güvenlik ve Asayiş’ten Köylerimizin Alt ve Üst yapısına kadar birçok alanda hizmet ve çözüm üretmek için mücadele ettik.

Yaptığımız tüm hizmetlerde devletimizin sıcak ve güler yüzünü göstermeye ve her zaman kapılarımızı gönüllerimizi herkese açık tutmaya özen gösterdik.

Macahel de bizim, Beğlevan da, Deviskel de bizim, Klaskur da, Çğala da bizim Trapen de.. Biz hep birlikte Borçka’yız diyerek her bir köyümüze ve vatandaşımıza eşit ve adil olmaya çalıştık.

Birçok alanda sizlerin de desteğiyle hep beraber nice işler başardık.

Geride güzel dostluklar, güzel anılar bırakarak bu güzel şehirden ayrılıyoruz. İlk görev yerlerim arasında yer alan Borçka ilçemizin benim nezdimde her zaman ayrı bir yeri olacaktır.

Bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başta Sayın Valimiz Yılmaz Doruk olmak üzere, Bölge Milletvekillerimize, Meslek büyüklerim ve meslektaşlarıma, dayanışma içerisinde çalıştığımız Belediye Başkanımıza ve Siyasi Partilerimizin kıymetli Temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Kıymetli Muhtarlarımıza, beraber mesai yaptığımız tüm kurum Amir ve Müdürlerimize, Kamu Kurumlarımızın değerli personellerine, İş İnsanlarımıza ve siz değerli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.

Borçka’ya veda ederken, birçok eser ve hizmet üretmenin mutluluğu ve huzuru yanında, sizlerin hayır dualarıyla anılmak bizim için en güzel hediyedir.

Haklarınızı helal ediniz.

Sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Kalın Sağlıcakla” açıklamasının ardından çeşitli hediyelerin takdiminden sonra veda yemeği sonlandırıldı. – B.A.