KAYMAKAM BULAT, MACAHEL’DE İFTAR PORGRAMINA KATILDI

tarafından
1558
KAYMAKAM BULAT, MACAHEL’DE İFTAR PORGRAMINA KATILDI
Bu haber 3.095 kez okundu.

               Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Camili(Macahel)’de iftar programına katıldı.

Kadir Gecesinde Camili Köyü tarafından düzenlemiş olduğu iftar davetine katılıp, vatandaşlarımızla bir araya gelen Kaymakam Bulat, tarihi Camili Camiinde düzenlenen Kadir Gecesi programına katıldı. Kaymakam ve beraberindekiler, Teravih namazının ardından Camili Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Camilideki vatandaşlarımızla çay eşliğinde sohbet edildi.

İftar sofrasından sonra tünel gündemi

Borçka ilçesinde her gün kurulan birlik ve beraberlik soforası bu sefer, sınırın sıfır notasında Camili (Macahel) Gürcistan sınırında kuruldu. Sınır köyünde oturan yüzlerce vatandaş iftar sofrasında bir araya geldi, sofrada Macahel tünelin yapımı konu oldu.

Macahel 6 Köyün muhtarları tarafından sınırın sıfır noktasındaki Macahel’deki okulun bahçesinde verilen iftar yemeğine mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, AK Parti Artvin İl Genel Meclis Üyesi Erol Ataman, İlçe Başkanı Hüseyin Çakır, kurum amirleri, muhtarlar ve davetlilerin katıldığı iftarda konuşan Kaymakam Bulat, “Burada dalga dalga genişleyen bir kardeşlik halkası var. Yöre insanları, devletine ve milletine bağlı insanlardır, burada kış mevsiminde yaşanan zorlu ulaşımı için ilk geldiğimde muhtarlar tarafından tünel talebi vardı, bende doğrusu Köye tünel çok mu gerekli diye düşündüm, ama bu yıl, ulaşımda yaşanan eziyetin ve yolun ulaşıma kapanması ve hala kar kütlesinin var olması, tünel hizmetin artık kaçınılmaz olduğunu, tünel hayalinizin, gerçeğe dönüşmesi için bu mübarek Kadir gecesinde sözümüz olsun. Ankara ile adeta mekik dokumak için siyasilerimizle gayret edeceğiz” ifadesinde bulundu. – BÜLENT ATASERT / ZİYA AKYILDIZ