Karate 3. Etap Çalışması Borçka’da Yapıldı

tarafından
217
Karate 3. Etap Çalışması Borçka’da Yapıldı
Bu haber 330 kez okundu.

            Karate Karadeniz Fırtınası 3. Etap çalışması Borçka’da yapıldı.

Karate Artvin il temsilcisi Şirin Ali Öz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

25-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak olan Türkiye Yıldızlar karate şampiyonasına hazırlık kapsamında 3. Etap çalışması 15 Ağustos 2021 pazar günü Artvin Borçka Şehit Savaş Gedik Spor Kulübünde antrenörler eşliğinde elit sporcu çalışması gerçekleştirildi.

Antrenör Nizamettin Ölmez, Salih Doğan, Mehmet Yıldızlar, Şirin Ali Öz, Murat Yıldızlar, Fatih Yıldız ile Giresun Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Bahçeli ve Fatih Kurtuluş, 3. Etap çalışmaları ile antrenmanla hazırlık müsabakaları yapıldı.

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda mücadele eden sporcular, Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nın aday kadrosuna girmek için yarışacak.

Öte yandan Borçka’lı 23 yaşındaki Milli Karateci Murat Öz, Avrupa şampiyonluğunun ardından olimpiyat hayalini de gerçeğe dönüştürebilmek için gece gündüz çalışıyor.

Borçka ilçesinde yaşayan Murat Öz, 5 yaşında başladığı karate sporunda 3 Türkiye şampiyonluğu, Balkan şampiyonluğu, Avrupa birinciliği ve ikinciliği gibi başarılara imza attı.

Son olarak İspanya’nın Guadalajara kentinde 28-31 Mart’ta gerçekleştirilen Avrupa Karate Şampiyonası’na katılan Öz, 75 kiloda tatamiye çıkarak altın madalya kazandı.

Antrenörler Karadeniz fırtınasını işaret ederek, “Olimpiyatlardaki ilk karate müsabakalarında yer almak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek oradan da güzel bir sonuçla döneceğiz ifadelerini kullandılar.

Karate Artvin İl Temsilcisi Şirin Ali Öz, “Spor sadece mindere çıkıp tekme, yumruk atmak değil. Sporcuyu ahlak ve disiplin yönünden eğitmek de önemli. Başarının asla tesadüf olmadığını, geriye dönüp baktığımızda bir kez daha görüyoruz” diye konuştu. – GÖKHAN ÖZÇELİK