Jandarma Teşkilatının 184’üncü kuruluş yıl dönümü Artvin’de kutlandı

tarafından
163
Jandarma Teşkilatının 184’üncü kuruluş yıl dönümü Artvin’de kutlandı
Bu haber 320 kez okundu.

Jandarma Teşkilatının 184’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Artvin’de tören düzenlendi.

Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Soner Süzer anıta çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören, jandarma personelinin kullandığı silah ve araç gereçlerin sergilendiği stantların gezilmesiyle sona erdi.

Tören sonrası Vali Yılmaz Doruk, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Soner Süzer ve beraberindeki teşkilat mensuplarını makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Doruk, Jandarma Teşkilatı’nın Jandarma Günü’nü kutladı.

Doruk, Jandarma Teşkilatı’nın engin birikim ve tecrübeye sahip olduğunun altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu: “Jandarma Teşkilatı huzurun tesisinde, kamu düzeninin sağlanmasında, milletimizin can ve mal güvenliğinin korunmasında etkin rol oynamaktadır. Kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde üstlenmiş olduğu tüm görevleri yüksek bir vazife şuuruyla yerine getiren Jandarma Teşkilatı, müreffeh ve huzur dolu yarınlarımızın teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatanı bizlere emanet eden tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

Albay Soner Süzer, kendilerine gösterdiği desteklerden dolayı Vali Doruk’a teşekkür etti. – AVBM