İsrafil Kışla’dan Viyadük Yapımı Ziyareti

tarafından
533
İsrafil Kışla’dan Viyadük Yapımı Ziyareti
Bu haber 1.050 kez okundu.

          AK Parti Artvin Eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı danışmanı İsrafil Kışla’dan Viyadük Ziyareti.

Artvin Borçka İlçesinde yayla ziyaretlerinde bulunan Cumhurbaşkanı danışmanlarından bir önceki K Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla beraberinde İlçe Başkanı Hüseyin Çakır, İlçe Kadın Kolları, İl Genel Meclis üyesi Ahmet Külünk ve Erol Ataman yayla ziyaretleri sonrası yapımı devam eden Güreşen Viyadük inşaatını inceledi.

Kışla, inşaatı ara ara duraklayan ve yeniden start veren Borçka Güreşen Viyadüğünü yerinde inceleyerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Bir çok köyün ilçe merkezine ulaşımını kısaltacak Viyadük asma köprü uzunluğu 270 metre, genişliği 12 metre olarak inşaatına başlanan Borçka Güreşen Viyadüğü ile alakalı yeni gelişmeleri aktaran Kışla, “inşaatına ara verilen ilk etapta 5 köyün ilçe merkezine ulaşımındaki önemli sorunu kaldıracak ve zor coğrafyada yaşayan insanlara hizmet etmek bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Bu viyadük yıllardır bölge halkının arzusuydu. Bu köprü iki yakayı birleştirdiği gibi inşallah gönüllerimizi de birleştirir. Yıllardır özlem ve çile çeken Güreşen Köyü halkınındı hayali olan  köprü, bu yıl sonunda temel atma işlemleri tamamlanacağını ve bitirilmesi için hiçbir sıkıntının bulunmadığını ve bitirtmesi için de takipçisi olacağını” diye konuştu.

Kışla, son sözlerini ise açılması planlanan Muratlı Sınır Kapısı ile alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. – G.Ö.