Hopa’lı Hayvan severler başkanlara teşekkür ettiler

tarafından
22
Hopa’lı Hayvan severler başkanlara teşekkür ettiler
Bu haber 35 kez okundu.

 

Hopa’da yaşayan hayvan sever Alev Aktürk, sokak hayvanlarını rehabilite etmek için maddi destek veren Belediye Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına teşekkür etti.

Hopa’da bir grup hayvan severin, gelirinin tamamının sokak hayvanlarına bağışlamak üzere düzenlediği resim sergisine katılan o dönem Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Demircioğlu, sokak hayvanları için 100’er bin lira bağışlayacaklarını söylemişti.

Verdikleri sözü tutan başkanlara teşekkür eden hayvan sever Alev Aktürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Seçim öncesi tüm belediye başkanların adaylarının sokak hayvanlarına ilişkin gayet olumlu cümlelere mevcuttu. Biz de Hopa’nın yurttaşları olarak, resim yapan Hopalıları bulduk ve bu insanlar resim sergisi hazırladılar. Aynı zamanda bir psikolog arkadaş otizimli çocukların tedavisinde evcil hayvanların ne kadar değerli olduğuna dair de bir seminer verdi. Böyle bir süreçle başladık biz bu işe. Sergiye tüm siyasi partileri ve STK’ları davet ettik. Resimlerin satışını belediyeyi kim alırsa onlara devredip resimleri de yapılacak olan kültür merkezinde sergilenmesi niyetiyle bu işe girmiş olduk. Çok güzel bir sergi oldu ‘iyilikte bulaşıcı’ insanlar gerçekten iyi bir şey yapıldığı zaman ucundan tutuyorlar. Sadece bu bilginin halka inmesi gerekiyor. Sergide CHP belediye başkan adayı, Ticaret Odası Başkanı ve AK Parti başkan katıldılar ve bu resimlerin alınacağına dair söz verdiler. Ticaret Odası ve CHP Belediye Başkanı belediye bütçesinden değil kendi cebinden söz verdiği rakamı verdi. AK Parti aday maalesef ödeme yapmadı. Yurttaşlar bu projeyle beraber heyecanlanıp 40 bin lira da ayriyeten elden topladık. Yani şu an 240 bin lira gibi bir rakamımız var. Bu kampanyalar devam ediyor. O yüzden herkesi Hopalı olmaya davet ediyorum. İyi bir şeyler yapmaya niyetli olan bir ekip var yalnız bırakmayalım” dedi. – Hopa Belediyesi