Halkevciler 92. Kuruluş Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlayacak

tarafından
35
Halkevciler 92. Kuruluş Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlayacak
Bu haber 64 kez okundu.

Halkevlerinin 92’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Artvin ve ilçelerinde Halkevciler ve Halkevi dostları kuruluş yıldönümünde çeşitli etkinliklerinde bir araya gelecek.

Halkevlerinin Artvin Merkez, Kemalpaşa ve Hopa şubeleri de kuruluş yıldönümleri kapsamında etkinlikler düzenleyecek. Halkevleri adına Artvin Merkez Şube Başkanı Uğur Karakuş basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda Halkevleri bu memleketin özgürlük, eşitlik, kardeşlik mücadelesinin bayrağını yükseltmek için 92 yıldır mücadeleden bir adım geri atmadan baskılara boyun eğmeden mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Bugün; işçilerin memleketin dört bir yanında güvencesizliğe meydan okuduğu, kadınların isyanının hiç durmadığı, hayat pahalılığına ve yoksulluğa karşı memleketin her köşesinden seslerin yükseldiği, basının, sanatın, şiirin, kalemin direndiği bir ortamda 92. yılımızı kutladıklarını belirten Karakuş, “Bilimle, sanatla, direnişle geçen 92 yıllık çınarımızın kuruluş yıldönümünde bir araya gelelim” dedi.

Çabalarının sokağın sesini duyuracak bir megafon, öfkesini hedefe götürecek bir yol olabilme çabası olduğunu belirten Karakuş, “Günün görevi diye söze başlayıp, popülist siyasetle savrulan gündelik siyasete değil; uzun soluklu bir yeniden kuruluşa ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Karakuş Artvin’de yapılacak kuruluş ve dayanışma etkinliklerine tüm Artvin halkını davet ederek, “Yaşamı yeniden kurma mücadelesinin bugünden hızla olup bitmeyeceğini, emek istediğini, ayağımızın toza çamura bulaşacağını, o tozun çamurun içinde yoğrulacağımızı ama ne olursa olsun halkla birlikte sorunlarımızın çözümünde aktif bir mücadeleyi büyütebileceğimizi biliyoruz. Şimdi tam da bu yüzden 92 yıllık bu görkemli yürüyüşü, yaşamı yeniden kurmak için devam ettiriyoruz.”

Halkevleri Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri ise şu şekilde olacak; Artvin Merkez’de 1 Mart Cuma günü saat 19.00’da Çoruh Park Davet Salonu’da Kuruluş Yıldönümü Dayanışma Yemeği ve Konser (Rafet Özpehlevan ve Cem Şahin) olacak.

Hopa’da 1 Mart Cuma günü saat 19.00’da Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Atatürk Konferans Salonu Halkevleri 92.Kuruluş Yıldönümü Tek Perdelik Tiyatro Gösterimi, Schrödinger’in Kedisi (Trabzon Halk Tiyatrosu) olacak.

Kemalpaşa’da 23 Şubat Cuma günü saat 19.30’da Risus Park’da 92.Kuruluş Yıldönümü Dayanışma Yemeği ve Konser (Onurcan Çelik) olacak. – Tahsin Atasert