Güreşen Köyünde Selde yıkılan köprü ve devam eden çile

tarafından
184
Güreşen Köyünde Selde yıkılan köprü ve devam eden çile
Bu haber 264 kez okundu.

Artvin’in Borçka ilçesi Güreşen Köyünde bulunan bir mahalleye ulaşımın sağlandığı köprü yıkılınca, mahalle sakinlerin ulaşım çılesı devam ediyor.

Borçka ilçesine bağlı Güreşen köyü Suadiye mahallesinde ulaşımı sağlayan köprü, geçtiğimiz yıllarda taşan dere nedeniyle yıkıldı ve bir darbe daha sağnak gıden yağışlar vurdu. Ulaşımı sadece bu köprü üzerinden geçerek yapabilen mahalle sakinleri, kendi imkanlarıyla köprüyü onarmak isteseler de başaramadılar. Yıkılan köprünün yerine yenisi yapılmayınca mahalle sakinleri, topladıkları çay ve fındık ürünlerini sırtlarına alarak dua ederek geçiyorlar.

Bölge halkından Temel Öztürk ile eşi, topladıkları çayı taşırken, “Mahallemize araç giremiyor. Kendi imkanlarımızla derenin üzerinden dereye düşme tehlikesini göze alarak yaya ancak geçebiliyoruz. Korku içinde eve ve bahçemıze gidiyoruz,ılla bir kaza sonrasımı köprümüz yapılacak, Köye ulaşımı sağlayan köprümüze Yerine derme çarpma menfezler konuldu. Üzerinden korku içinde eve gidiyoruz ifadeleri ile geçtığımız günlerde,köyümüe Valımız,Borçka Kaymkamımız ve Özel İdare yetkılılerınden verdıklerı sözülerine umıdımıız kesmış değılız.Yetkililerden bu çileden bizleri kurtarmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. – GÖKHAN ÖZÇELİK