GENEL SEKRETER KEMAL DEMİREL GÖREVE BAŞLADI

tarafından
173
GENEL SEKRETER KEMAL DEMİREL GÖREVE BAŞLADI
Bu haber 325 kez okundu.

 

Artvin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel atamasının ardından göreve başladı.

Genel Sekreterimiz Demirel, göreve başlamasının ardından birim müdürlerimiz ile bir toplantı düzenleyerek 2023 yılı Artvin İl Özel İdaresinin çalışmaları ve yatırım programı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Göreve başlamasının ardından yaptığı açıklamada Demirel “Uzun yıllardır farklı illerimizin İl Özel İdarelerinde çeşitli kademelerde görev yapmaktaydım. Yeni görev yerimin daha önce de görev aldığım memleketimde olmasından dolayı mutluyum. İlimizin her yerine çok önemli hizmetler götüren, köylerimizin altyapı ve üst yapısı başta olmak üzere çok sayıda alanda önemli görev ve sorumlulukları olan İl Özel İdaremizin, yaptıkları ile Artvin için önemini, Artvin’e kattığı değeri yakından biliyorum. Bu sebeple amacımız Artvin İl Özel İdaresini görev ve sorumlulukları başta olmak üzere, şehrimizi ilgilendiren her alanda görevlerini en iyi biçimde yapmasını sağlamak, 2023 yılı ve daha sonraki yıllarda halkımızın talep ve beklentilerini en iyi ve hızlı bir şekilde yerine getirmektir. ifadelerini kullandı.

GENEL SEKRETER KEMAL DEMİREL’İN ÖZGEÇMİŞİ

Eğitimi:

1961 Yılı Artvin Ardanuç İlçesi Hisarlı Köyünde doğdu. İlkokulu Hisarlı Köyü İlkokulunda, Ortaokulu Artvin 50.yıl Ortaokulunda, lise tahsilini Erzurum Atatürk lisesinde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünü 1985 yılında bitirdi. 1995-1998 yılları arasında, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Kamu Görevi Kısa Özeti:

1987-1993 yıllarında Muş Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünde proje mühendisliği ve Sulama Şube Müdürü olarak; su alma yapıları, su depolama yapıları ( Göletler ) ve basınçlı sulama sistemlerinin projelendirilmesi konularında çalıştı.

1993-1995 yıllarında Artvin Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü Sulama Şube Müdürlüğünde, proje mühendisi olarak çalıştı.

1995 yılında Bursa Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü emrine, proje mühendisi olarak atandı.

-Basınçlı sulama sistemlerinin projelendirilmesi konusunda ( 2000 yılı ) çalışma yapmak üzere, Amerika Birleşik Devletlerinde görevlendirildi.

2003 yılı başında; Bursa Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak atandı.

2005 yılında Köy Hizmetleri teşkilatının kapanması ile İl Özel İdarelerine geçişte, Koordinatör İl Müdürü olarak atandı.

2006 yılında, Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

2009 yılında, Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı ve bu görevi üç yıl sürdürdü.

2014 yılında, İl Özel İdarelerinin kapanması ile, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi kurumuna, uzman olarak ataması yapıldı.

2017 – 2023 yıllarında; Bursa Uludağ Üniversitesinde Hukuk Fakültesi Fakülte Sekreterliği, Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

2023 Temmuz ayında, Artvin Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak ataması yapıldı. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Kemal Demirel, evli olup bir çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.

Kemal DEMİREL Koordinasyonunda Yürütülen Birkaç Örnek Proje, aşağıda özetlenmiştir.

-Güneş enerjisinden faydalanarak, köy içme suyu depolarının otomatik klorlama proje uygulaması koordine edilmiş ve amacına ulaşmıştır.

– Bursa Eskikaraağaç Köyünde yürütülen örnek bir çalışma ile; köy evsel atıklarının, doğal arıtma yöntemi ile arıtılarak doğaya salınması projesi “ Doğal Arıtma” inşaatı gerçekleştirildi. Bu proje, Kalkınma Bakanlığınca Türkiye’de Kamu Kurumları içinde geliştirilen, sürdürülebilir projeler içerisinde örnek proje olarak seçilmiş ve 2012 yılında Birleşmiş Milletler nezdinde yapılan, Rio20 Dünya Yeşil Çevre Konferansında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından sunulan projeler içinde yer aldı. Akabinde bu başarıdan dolayı, Bursa İl Özel İdaresi plaketle ödüllendirilmiştir.

– Bursa İl Özel İdaresi tarafından, Türkiye’de ilk defa (kendi kategorisinde ) MEBRAN kaplama sulama göletleri yapımı konusunda, yurtdışı örnekleri de gözden geçirilerek, Kestel İlçesi Babasultan Köyünde sulama göleti inşaatı gerçekleştirildi. Bu çalışma, diğer illerimizin bazılarında da örnek çalışma olarak takip edilmiştir.

-Japonya örnekleri yerinde incelenerek; Afet Zararları Azaltma Eğitim Merkezi Binası’nın yapımı ( 2008 yılı ) gerçekleştirildi. İlk olma özelliklerini de taşıyan bu yapının açılışı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilmiştir.

-Engelli vatandaşlarımızın eğitilmesi konusunda, ilgili okul idareci ve öğretmenlerinin istekleri doğrultusunda, yine ülkemizde uygulaması tek olmuş olan “Engelli Çarşısı” yapılması projesi inşaatı gerçekleştirildi.

-Ufak yaştaki yetim çocukların ev ortamında yetiştirilmesi doğrultusunda, Bursa Merkez Osmangazi İlçesi sınırları içerisinde bulunan Sırameşeler Mahalle’sinde “Sevgi Evleri” yapımına öncelik verilerek (açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılmıştır.) sosyal devlet anlayışının yaygınlaşmasına ve hizmet standardının yükseltilmesine yardımcı olundu.

-Kemal DEMİREL’in de içinde bulunduğu bir ekip tarafından devam ettirilmekte olan proje çalışmasında, yine Türkiye’de kendi kategorisinde ilk olacak şekilde, suyun kinetik enerjisinden yararlanarak, kış aylarında akmakta olan derelerden, hesaplanan debi miktarı kadar su alınarak 150-200 metre irtifaya, elektrik enerjisi kullanmadan basılarak depolanması ve yaz aylarında ( çünkü yaz aylarında aynı derelerden istenilen debide suyun akmaması söz konudur ) sulama suyu olarak kullanılması amacına dönük proje çalışması ise, elde olmayan sebeplerle yarım kalmıştır.

Artvin İl Özel İdaresi