Filizlenen Çaylar “YUVA” Olsun

tarafından
215
Filizlenen Çaylar “YUVA” Olsun
Bu haber 416 kez okundu.

 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyerek, ülkemizi yasa boğan depremlerin ardından afet bölgesindeki illere yardımlar aralıksız sürmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Rize Valiliği öncülüğünde, çay üretimi yapılan illerimizde başlatılan “Çay Sokağı Projesi” ile çay müstahsili ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılacak yaş çay ve nakdi yardımlarla deprem bölgesinde kalıcı konutlar inşa edilecek.

Çaykur Genel Müdürlüğümüz tarafından koordine edilecek proje kapsamında çay alım noktalarına çaylarını satmak için gelen vatandaşlarımızın onayları doğrultusunda bağışlayacakları yaş çay karşılıkları elde edilecek gelir ile bölgemizin izlerini, renklerini ve dokusunu taşıyan simgelerin yer aldığı konutlar, afetten etkilenen vatandaşlarımız için sıcak birer yuva olacak. İçerisinde kalıcı konutların, parkların ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı Çay Sokağı’nı gören herkes karşısında çay diyarını görecek.

Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerimizi kapsayan ve 200 binin üzerinde çay üreticimizin olduğu bölgemizde çayını satmak üzere çay alım yerine gelen müstahsillerimiz çay eksperlerinden kapsamlı ve detaylı bilgilere ulaşabilecek olup çay eksperlerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda bağışlarını yaparak “Çay Sokağı” projesine katkıda bulunabilecek.

Bunun yanı sıra çay üreticisi olmayan ancak “Çay Sokağı” projesine destek sunma isteğinde olan vatandaşlarımızda nakdi yardımlarla projeye destek verebileceklerdir.

Çay sezonu boyunca bağış kampanyası devam edecektir.

NAKDİ BAĞIŞLARINIZ İÇİN HESAP ADI: RİZE VALİLİĞİ- TR47 0001 2009 6900 0005 0001 38

AVBM