Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezinde doğum günü kutlaması

tarafından
25
Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezinde doğum günü kutlaması
Bu haber 45 kez okundu.

Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi’nde anlamlı doğum günü kutlaması gerçekleşti.

Artvin’de bulunan Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi özel bir doğum günü kutlamasına ev sahipliği yaptı. Merkezde eğitim gören orta ağır düzeyde zihinsel engelli Süleyha Tosun, 25. yaşını öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte kutladı. Kutlama büyük bir coşkuyla geçti.

Özel Eğitim Öğretmeni Enda Özvar ve El Sanatları Öğretmeni Mine Kutlu, Süleyha Tosun’un doğum günü için özel bir kutlama düzenledi. Öğrencileri için böylesine anlamlı bir gün organize eden öğretmenler, Süleyha’nın mutluluğuna ortak oldu. Öğrencilerin neşesi ve coşkusu görülmeye değerdi.

Kutlamaya Artvin Valisi Cengiz Ünsal’ın eşi Yasemin Havva Ünsal ve Artvin İl Emniyet Müdürü Hüseyin Adatepe’nin eşi Adile Adatepe katıldı. Yasemin Havva Ünsal ve Adile Adatepe, Süleyha Tosun’u bu özel gününde yalnız bırakmayarak ona destek verdi. Misafirler, Süleyha ile birlikte doğum günü pastasını kesip, onun mutluluğunu paylaştı.

Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi’nin bu etkinliği, toplumun dezavantajlı bireylerine yönelik farkındalığın ve desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Öğretmenlerin ve toplumun önde gelen isimlerinin katılımı, engelli bireylerin sosyal hayatta daha fazla yer almasını teşvik eden örnek bir davranış olarak takdir topladı.

Bu tür etkinlikler, Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi’nin engelli bireylerin hayatlarını güzelleştirmek için gösterdiği çabanın bir yansımasıdır. Süleyha Tosun’un doğum günü kutlaması, merkezdeki diğer öğrenciler ve aileler için de umut ve mutluluk kaynağı oldu. – AVBM