Engelli haliyle yaban hayvanlarına yem bırakıldı

Artvin Borçka Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından organize edilen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, bedensel engelli haliyle keklik ve diğer  kuşlara yem serpti.

Dünya Hayvanlar Koruma gününe farkındalığı yapmak için Erzurum Olur Akdağ Devlet avlığına giden Borçka Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı  Osman Zeytin ve üyeleri bedensel engelli haliyle yaban hayvanları doğal yaşam alanına yem bırakıldı.

Etkinlikte konuşan Dernek Başkanı Osman Zeytin, ”Dünya Hayvanları Koruma günü kapsamında Dünyayı birlikte yaşadığımız diğer canlılarla paylaşıyoruz. Ormanlar, dağlar, dereler hepimizin yaşam kaynağı ve hepimizin yaşamı birbirine bağlı, ben engelli halimle engelli bisikletimle buraya tüfek yerine hayvanları yemlemeye geldim, bundan 6 ay önce bende hızlı avcıydım ama talihsiz kaza sonucu bu duruma düştüm ve avcılık günlerim aklıma gelince çok üzülüyorum, hayvanların yaşam alanlarına yem bırakmak istedik, sözlerin devamını göz yaşları ile anlatmaya çalıştı.

Dernek üyelerinden İ.Zeytin, ”bugün yaban hayvanlara yemlemek için buradayız, inşallah bu tarz örnekler artar, bizde mutlu oluruz, kuş sesleri güzel, doğayı korumak lazım, hayvanların kış şartlarını kolay haklasınlar diye başkanımızın öncülüğünde böyle bir etkinliğe bizde kalkıştık, keşke bütün hayvanlar için bu tarz şeyleri artırabilsek bizde mutlu oluruz” ifadesini kullandı.

Rize İlinden gelen Hasan Sarıtabak isimli üye, ”bu tur etkinliğin herkesin yapması gerektiğini ve duyarlı olmak lazım” dedi.

Dernek üyesi Metin Zeytin ise, ”ağır geçen kış şartlarında üremeleri için kilometrelerce yolu katlederek yemlemeye geldik, bize bu imkanı tanıyan dernek başkanımıza ve yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 2.603 kez okundu.