Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, “Artvin’in geri kalanına 2-3 yıl içerisinde doğalgaz erişimini gerçekleştireceğiz”

tarafından
81
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, “Artvin’in geri kalanına 2-3 yıl içerisinde doğalgaz erişimini gerçekleştireceğiz”
Bu haber 143 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Artvin’in geri kalanına 2-3 yıl içerisinde doğalgaz erişimini gerçekleştireceğiz” dedi.

Bakan Bayraktar, yaptığı açıklamada “Artvin’in doğal gaz konusuna değinerek 2-3 yıl içerisinde Artvin’in geri kalanına doğal gazı eriştireceklerini” ifade etti.

Bakan Bayraktar, yaptığı açıklamada Artvin’in doğal gaz konusuna değinerek 2-3 yıl içerisinde Artvin’in geri kalanına doğal gazı eriştireceklerini, Yusufeli ilçesinin ise Eylül ayı içerisinde ilk taşıma ile doğal gazı eriştirmiş olacaklarını müjdesini verdi.

Artvin’e gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2023 Şehir Buluşmaları programı kapsamında AK Parti Artvin İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısında yaptığı açıklamada, Artvin’in doğal gaz konusuna değindi.

Bakan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın elektrik, enerji, doğal gaz ile alakalı sorumlulukları ve görevlerinin olduğunu ifade ederek, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın uzun soluklu 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl, 50 yıl, 100 yıllara varan büyük projeler içerisinde konuşurken, vatandaşlarımızın elektrik, enerji, doğal gaz gibi günlük ihtiyaçlarının da karşılanması ile alakalı sorumlulukları ve görevleri var. Bu anlamda gerek elektrik altyapı hizmetlerinin iyileşmesi gerek şehrimizin şu anda merkezde ve Şavşat ilçesinde olan doğal gazın Artvin’in bütün genelindeki 8 ilçesinde de yaygınlaşması çok önem arz ediyor” dedi.

“%100 olana kadar bu yatırımlar devam edecek”
Bakan Bayraktar, “Cumhurbaşkanımız, 2002 yılında AK Parti iktidarının ilk zamanında şöyle bir hedef koymuştu: ‘AK Parti iktidarlarında Türkiye’nin bütün hane halkına doğal gazı biz getireceğiz, 81 ile doğal gazı götüreceğiz’, dedi. O gün sadece 5 il ile başlayan bu serüven, bu yolculuk bugün Türkiye’nin 81 ilinde 752 yerleşim yerinde doğal gazın kullanılmasına dönüştü.  Bu gerçekten çok büyük bir başarı. İnşallah durmayacağız, devam edeceğiz. Eksik kalan yerlerde bugün nüfusun %82’sinin gaza erişimi var. Türkiye’de, %100 olana kadar bu yatırımlar İnşallah devam edecek. Artvin’de de bu zorlu coğrafyaya rağmen taşıma ile ya da boru hatlarıyla mutlaka önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Artvin’in geri kalanına İnşallah doğal gazı eriştireceğiz” dedi.

Bakan Bayraktar’dan Yusufeli’ne doğalgaz müjdesi,

Bakan Bayraktar, Yusufeli’ne eylül ayı içerisinde ilk taşıma ile doğal gazı eriştirmiş olacağını kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Burada bir müjde babında açıklanmış olalım ilk etapta Yusufeli’de İnşallah eylül ayı içerisinde ilk taşıma ile doğal gaz eriştirmiş olacağız. Diğer ilçelere de en kısa sürede bu hizmeti sunmak istiyoruz. Doğal gaz daha konforlu özellikle hanım kardeşlerimiz çok daha iyi bilecek ve memnun olacaklardır. Daha konforlu yakıtı bütün vatandaşlarımıza sunmak istiyoruz bu anlamda hep birlikte, gayret içerisinde bu çalışmaları yürüteceğiz. Biz kalabalık bir heyet ile genel müdürlerimiz ile bakan yardımcılarımız ile bu seyahate geldik ve inşallah buradan sizlerin dua ve temennileri ile ayrılacağız” diye ifadelerde bulundu. – Tahsin Atasert