Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, “Artvin’de STK’lar ile Buluştu

tarafından
44
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, “Artvin’de STK’lar ile Buluştu
Bu haber 83 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Artvin’de STK’lar ile buluştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2023 Şehir Buluşmaları programı kapsamında Artvin Gençlik Merkezi Salonu’nda sivil toplum kuruluşları ile toplantı gerçekleştirdi.

Artvin’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Yusufeli Barajı ve HES ziyareti sonrası Artvin Valiliği’ni ziyaret etti ardından esnaf ziyareti yaptı. Daha sonra 2023 Şehir Buluşmaları programı kapsamında; AK Parti Artvin İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısının akabinde Artvin Gençlik Merkezi Salonu’nda sivil toplum kuruluşları ile toplantı gerçekleştirdi. Bakan Bayraktar, toplantı sonrası Arhavi’de Gençlik Buluşması ile programı noktalayacak.

Artvin Milletvekili Faruk Çelik burada yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı, ”Gerçekten enerjinin başkentinde Artvin’imize genç, dinamik, Enerji Bakanımızı ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Gün boyu ilçelerimizde ve merkezde vatandaşlarla sayın bakanımız buluştular. İnanıyorum ki sorunlarımız ve problemlerimizi birinci elden birinci ağızdan aktarmış olacağız. Sayın Bakanımız burada gönlünüzden ne geçiyorsa yazılı olarak da sorabilirler. Dertlerimizi aktaralım, bizim görevimiz bakanlıklar arasında hükümet arasında aracı olmaktır. Sizin daha rahat yaşamanız duygularınızı bertaraf etme noktasında çaba sarf ediyoruz. Her yere ulaşacağız, her yere geleceğiz. Toplantının verimli geçeceğine inanıyorum herkes bütün düşüncelerini, bakanımızın alanı ile ilgili düşüncelerini aktarmalarını istiyorum.”

“Artvin’imize gelmesini çok anlamlı buluyoruz”
AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı burada yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “AK Parti İl Başkanlarının düzenlemiş olduğu şehir buluşması programına teşriflerinden dolayı Alparslan Albayraktar’a çok teşekkür ederiz. İlimiz ve teşkilat adına hepsine hoş geldiniz diyorum. Kıymetli arkadaşlar bu şehir buluşmaları programında hükümetimizin bakanlarını yereldeki vatandaşlarımıza, STK’lara, iş adamları ile bir araya getirerek sorunlarımızı yerinde konuşarak direkt bakanlığı bilgilendiren ve çözülecek talimatları verebilmesi açısından sorunları da yerinde tespit etmesi açısından böyle bir program tüm Türkiye de gerçekleştiriliyor.  Artvin’imizi Sayın Bakanımız Faruk Çelik enerjinin başkenti olarak tanımladı. Enerjinin başkenti olduğu içinde Enerji Bakanının Artvin’imize gelmesini çok anlamlı buluyoruz. Bu toplantının da son derece verimli sonuçlar ile hayırlı olacağını rabbimden niyaz ediyorum” diye beyan etti. – Gökhan Özçelik