Dünya Bisiklet Günü Artvin’de Coşkuyla Kutlandı

tarafından
19
Dünya Bisiklet Günü Artvin’de Coşkuyla Kutlandı
Bu haber 32 kez okundu.

 

3 Haziran Dünya Bisiklet günü vesilesiyle gerçekleştirilen bu kutlama, bisiklet severlerin yoğun ilgisi ve katılımıyla şenlik havasında geçti.

Halk Eğitim Merkezi Bisiklet Antrenörü Ersin Kaya ve kursiyerleri, Dünya Bisiklet Günü’nü Artvin Atatepe’de düzenledikleri renkli bir etkinlikle kutladı.

Bisiklet Antrenörü Ersin Kaya, etkinlikte yaptığı konuşmada bisikletin sağlık, güzellik ve ekonomik faydalarına dikkat çekti. Kaya, “Bugün Dünya Bisiklet Günü, bisiklet sağlıktır, güzelliktir. Özellikle ulaşımda bisiklet kullanımını öneriyoruz. Kendimi bildim bileli bisikletle birlikte yaşıyorum, o da benim gibi gezenti oldu. Herkes bisiklet kullansa trafik sorunu da kalmaz” diyerek bisikletin önemini vurguladı.

Kaya, bisikletin sadece bir ulaşım aracı olmanın ötesinde, aynı zamanda keyifli vakit geçirme ve mükemmel bir spor aracı olduğunu belirterek “Hem sağlık hem de ekonomik olarak bisiklet kullanmak çok avantajlı. Çağımızın en büyük sorunlarından biri kilo alma şikayetidir. Eğer kalori yakmak, sağlıklı olmak, doğaya çıkmak ve mutlu olmak istiyorlarsa bisiklete binmeliler” dedi.

Etkinliğe katılan bisiklet severler, Atatepe’nin eşsiz manzarası eşliğinde pedal çevirirken, hem doğanın tadını çıkardı hem de spor yaparak sağlıklı yaşamın keyfini sürdü. Kutlama, tüm katılımcıların hep birlikte gerçekleştirdiği bisiklet turu ile sona erdi.

Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen bu tür etkinlikler, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve bisikletin sağladığı faydaların toplumda daha fazla bilinmesi açısından büyük önem taşıyor. Antrenör Ersin Kaya ve kursiyerlerinin bu anlamlı günde bir araya gelerek gerçekleştirdikleri kutlama, bisikletin yaşam tarzı olarak benimsenmesine katkıda bulunmayı amaçladığını” ifade etti. – Gökhan Özçelik