DP Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil, “Herkes Demokrat Olamaz”

tarafından
63
DP Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil, “Herkes Demokrat Olamaz”
Bu haber 109 kez okundu.

 

Demokrat Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil, herkesin Demokrat Partili olamayacağını ve Demokrat Partili olmanın üç temel şartı olduğunu söyledi.

Demokrat Partili olmanın üç temel şartı olduğunu belirten Demokrat Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil açıklama yayınlayarak bunların birincisi halka hizmet ve halka yardım, ikicisi halkın inanç ve fikirlerine saygı, üçüncüsü ise halk için fedakârlık olduğunu söyledi.

Demokrat Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Hakan Çil yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “İdareci halka hizmet yerine kendi menfaatini takip ediyorsa ona demokrat denmez.

Demokrat parti genel başkanı Adnan Menderes, Adalet partisi ve Doğru yol partisi genel başkanı Başbakan ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve dava arkadaşları hep millet için bedel ödeyerek demokrat olduklarını göstermiş ve millete hizmet etmişlerdir.

1950′ de 1km asfalt yol yok iken bu ülkeyi kıt kanaat kaynaklarla Edirne’den Kars’a kadar maddi ve manevi devasa eserlerle bir kolye gibi süslemişlerdir.

Bu eserleri yaparken uğradıkları darbe ve muhtıralar sonrası uyduruk mahkemelerde bile harcadıkları kör kuruşun hesabı sorulmuş ve araştırılmış en ufak bir yolsuzluk ve rüşvet görülmemiş.

Demirel ölünce Güniz sokakta iki katlı bir dairenin üçte bir hissesi ve Tuzla da 65 metre kare bir yazlık.

Bu hizmetleri yaparken ülkenin maddi ve manevi gelişmesini istemeyen iç ve dış güçler onları idam etmiş, hapisler, iftiralar ve sıkıntılara katlanmışlardır ve bunlara rağmen ülkeye ve millete kırgın olmamışlardır.

Bilhassa Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel hep Demokrasi mücadelesi vermiş sandık ile İktidara geldiğinde nerede kalmıştık diyerek bıraktığı eserlere yeni eserler katmıştır.

Bir tek GAP projesi bunun en iyi örneğidir.

Hayatlarına ve mücadelelerine baktığımız zaman kendi menfaatlerinden çok millet için fedakârlık yaptıklarını ve bundan dolayı nice bedelleri ödediklerini görüyoruz.

Bedel ödemeden demokrat olunmaz.

Bedel ödemekten kaçınanların millete hizmet etmedikleri gibi milletçe ne bedeller ödediklerini hep beraber yaşayarak görüyoruz.

İnşallah ödediğimiz bedellerden gereken dersi alırız da gelecek nesillere ödeyemeyiz” diye beyanatta bulundu. – Tahsin Atasert