Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Proje protokollerinin imza töreni düzenlendi

tarafından
38
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Proje protokollerinin imza töreni düzenlendi
Bu haber 75 kez okundu.

Valimiz Cengiz ÜNSAL, Ak Parti Artvin Milletvekili Faruk ÇELİK, DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) Başkanı Hakan GÜLTEKİN, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan ÇAKMAK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal DEMİREL, İl Tarım ve Orman Müdürü Neşat ULUTAŞ, DOKAP yetkilileri ve projelere destek sunan paydaşların katılımlarıyla Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Proje protokollerinin imza töreni düzenlendi.

Valimiz Sayın Cengiz ÜNSAL ve DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Artvin Valiliği ile birlikte Artvin İl Özel İdaresi ve Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan 4 proje için protokol imzaladı.

İmza töreninde DOKAP ile Artvin İl Özel İdaresi “Alanbaşı Köyü Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama , Tekkale Köyü Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama” projeleri, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ”Koyun Yünlerini Ekonomiye Kazandırma ve Organik Arıcılığın Yaygınlaştırılması” projeleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

İmza töreninde konuşan Valimiz ÜNSAL; “DOKAP’ın sunduğu imkanlar ve destekler bölgemizin kalkınması, vatandaşlarımızın yaşam kalitesi ve gelir düzeyinin artmasında önemli rol oynamaktadır. DOKAP tarafından sunulan bu imkanlardan azami derecede faydalanmak için Artvin olarak, tüm kurumlarımız iyi bir uyum ve işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu vesile ile imzalanan protokollerin Artvin’imize ve kıymetli hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor, projelerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca Milletvekilimiz Sayın Faruk ÇELİK ve DOKAP Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN’e de ilimiz için geliştirilen projelere vermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum” dedi. – Artvin Valiliği