Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 141. yönetim kurulu toplantısı Artvin’de yapıldı

tarafından
138
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 141. yönetim kurulu toplantısı Artvin’de yapıldı
Bu haber 746 kez okundu.

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Doğu Karadeniz Bölgesi katı atık depolama ve bertaraf, tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması konuları üzerine görüşmeler yapıldı.

Çeber, burada yaptığı konuşmada DOKA’nın 141. yönetim kurlunu toplantısını Doğu Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Artvin’de yapmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Salgın ve bazı nedenler dolayısıyla bu toplantının biraz gecikmeli yapıldığını kaydeden Çeber, toplantıda alınacak kararların bölge için hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Çeber, “Bu toplantımızda bölgemizdeki katı atık yönetimi çalışmalarının dünyadaki ve ülkemizdeki iyi uygulama örnekleriyle değerlendirilerek bu anlamda bölgemizde daha etkin verimli ve modern bir katı atık yönetimi kurulmasına yönelik öneriler üzerine çalışacağız. Diğer bir gündem maddemizde, bölgemizdeki tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması, kültür turizm notalarının ortaya çıkarılmasına yönelik hazırlanan “Tarihi Kültür Rotaları Hayat Buluyor” adıyla uygulamaya koyulması planlanan güdümlü proje önerisini görüşeceğiz.” diye konuştu.

Toplantiya Valimiz Yılmaz Doruk, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Giresun Valisi Enver Ünlü, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Belediye Başkanvekili Gülşen Kurul, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman yer aldı. – AVBM