Diyetisyen Özçelik, “Diyetisyenin görevi insanı beslemektir”

tarafından
288
Diyetisyen Özçelik, “Diyetisyenin görevi insanı beslemektir”
Bu haber 569 kez okundu.

Borçka Merkez Mahallesinde Diyetisyenlik yapan Tuğçe Kocaman Özçelik, yeni açtığı danışmanlık ofisi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak mesleği hakkında merak edilenleri cevapladı.

Artvin Çoruh Üniversitesinden mezun olan Tuğçe Kocaman Özçelik, “Aktif olarak 3 senedir diyetisyenlik yaptığını, İlçede de ofisinin açılışımızı yemi yaptık, öğrencilik yıllarımda Borçka da YNA Fitness’da 2 yıl görev yaptım. Bir yandan diğer alanım da spor, sporu çok sevdiğim için üniversite zamanlarında hem okulda çalışıyordum hem haftanın belli günlerinde Borçka da çalışıyordum. Okuldan mezun olduktan sonra Borçka da yaşamaya karar verdim. Daha sonra Samsun’a gittim orada Online diyetisyenlik yapıyordum. Diyete daha çok ağırlık verdim. Evden de çok yoğun çalışıyorum. Yurtiçi, yurt dışı danışmanlığım olduğu için gece on ikiye kadar görüşme yaptığım da oluyor. Ofis açmak da çok istiyordum ve güzel hayalimde olan ofisi açtık. Randevulu sistem ile çalışıyoruz ve açtığımızdan günden itibaren talep çok fazla oldu” dedi.

Özçelik diyetisyenlik hakkında bilgi vererek “Diyetisyenin görevi insanı beslemek. Her türlü yaş kesiminden insanlar gelip herhangi bir hastalığı olan oluyor ya da sağlıklı beslenmek isteyen oluyor. Tanıta ölçerimiz var, vücudu detaylı bir şekilde ölçüyor bunlar iç yağlanma, vücudun ne kadar sağlıklı veya değil onları ölçüyor. Biz de kişinin hayatına sürdürebilir bir diyet, hedefimiz diyet bir kâğıt verip göndermek değil asla. Kişiye göre her türlü bilgisini alıp, yaşamsal faaliyetini soruyorum ve beslenme programını oluşturuyoruz. Diyetisyene zayıflamak için geliyorum diyen var ama aslında zayıflamak için değil. Bir sürü rahatsızlığı olan insan nasıl beslenmesi gerektiğini bilmiyor keşke kötü bir noktaya gelmeden önce insanlar diyete başlasaydı da sağlıklı olarak kalsalardı. Enerji düşüklüğün varsa, sabahları geç uyanıyorsan, hazımsızlık, kabızlık sorununun varsa sağlık sorunudur bunlar. Bu da demek oluyor ki ben yanlış besleniyorum ve vücudum rahatsız bu durumdan. Bizim amacımız vücudu sağlıklı, dinç, enerjinizi yükseltmek bu şekilde bir diyet programı ile insanı mutlu huzurlu yapmak” olduğunu ifadelerini kullandı. – BÜLENT ATASERT