Demokrat Parti Artvin İl Teşkilat Başkanı Çil “Terörün ilk versiyonu 27 Mayıstır”

tarafından
174
Demokrat Parti Artvin İl Teşkilat Başkanı Çil “Terörün ilk versiyonu 27 Mayıstır”
Bu haber 343 kez okundu.

 

Demokrat Parti Artvin İl Teşkilat Başkanı Hakan Çil “Terörün ilk versiyonu 27 Mayıstır”

Demokrat Parti Artvin İl Teşkilat Başkanı Hakan Çil, 27 Mayıs yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundu.

İl Teşkilat Başkanı Hakan Çil açıklamasında; “Unutulmaması gereken demokrasinin sadece darbelerin değil krizlerin, buhranların ve sair sıkıntıların panzehiri olduğudur” dedi.

Çil açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Terörü, her türlü tedhiş eylemini, silah ve zor kullanarak kamu otoritesinin ya da toplumun kanaatlerini değişmeye çalışmak olarak tanımlarsak, 27 MAYIS da bir terör eylemi, sorumluları ise teröristlerdir.

27 Mayıs’a dair yapılacak her bir değerlendirme aslında bugüne, ‘görevi kötü kullanan’ idarecilere, milletin egemenlik haklarını kullanmasından, kaderine hâkim olmasından rahatsız olan, demokrasiyi araçsallaştıran, bir muhalefet ideolojisi olduğunu düşünen her bir zihne, çekinceleri olmasa elindeki yetkilerin tamamını tereddütsüz ‘kötüye’ kullanacak olanlara bir mesajdır.

27 Mayıs sonrası milletimizin, onca silah, imkân düzmece mahkemeler, ‘montaj’ belgeler, kamuoyunu korkutmaya yönelik idam kararları ve parmak sallamalara karşın tercih iyine ve yeniden demokrasi olmuştur.

Unutulmaması gereken demokrasinin sadece darbelerin değil krizlerin, buhranların ve sair sıkıntıların panzehiri olduğudur.

Yıl dönümü dolayısıyla bir kez daha 27 Mayıs’ı, sorumlusu olan teröristleri telin ediyor, ‘Demokrat Partili olmak’ şeklinde bir suçla zulme maruz kalan her bir demokratı saygıyla anıyor, bir kez daha Şehit Başbakanımız Adnan Menderes’e Bakanlarımız Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’a rahmet diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. – Zeynep Küçük