Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe olarak açıkladı

tarafından
26
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe olarak açıkladı
Bu haber 51 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için Artvin’in de aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ve 15 ilin belediye başkan adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Aday Tanıtım toplantısında duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Artvin dahil 25 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Artvin’in belediye başkan adayı kim oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvin’in Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Kocatepe’yi açıkladı.

Mehmet Kocatepe, 1 Ocak 1966 yılında Artvin’in Yusufeli Altıparmak (Barhal) Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta öğrenimi Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak “Bilim Uzmanı” unvanını aldı.

Esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992’de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM’de çalıştı.

2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Mehmet Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

2014-2019 yılları arasında Artvin Belediye Başkanlığı görevini yapan Mehmet Kocatepe, 2019 yerel seçimlerinde mevcut Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e kaybetti. – Gökhan Özçelik