ÇORUH EDAŞ’TAN ARHAVİ’YE BİR YATIRIM DAHA

tarafından
149
ÇORUH EDAŞ’TAN ARHAVİ’YE BİR YATIRIM DAHA
Bu haber 890 kez okundu.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerindeki toplam 61 ilçe ve yaklaşık 1,5 milyon aboneye kesintisiz enerji parolasıyla hizmet vermeye devam ediyor.

Şirket, enerji arzındaki sürekliliği sağlayabilmek ve elektrik alt yapısındaki kaliteyi artırabilmek için yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Çoruh EDAŞ, son olarak Artvin’in Arhavi İlçesi, Şehit Asteğmen Mehmet Altanlar Caddesi’nde çalışmalarını tamamladı.

Çoruh EDAŞ, Artvin’in Arhavi ilçesine bağlı Musazade Mahallesi’nde, elektrik arzında alternatif besleme sağlayacak olan ve alt yapısı bulunmayan Şehit Asteğmen Mehmet Altanlar Caddesi üzerindeki yer altı kablo montajını kapsayan şebeke yatırımını yüzde 98 oranında tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, söz konusu caddede yatırım çalışmaları için Arhavi Belediyesi’nden gerekli izinler alındıktan sonra üç ay gibi kısa bir sürede çalışmanın tamamlandığı belirtildi.

Şirket ayrıca, salgına rağmen üst yapı çalışmalarında da sona yaklaşıldığını açıkladı. Çalışmalar kapsamında asfaltlama çalışmalarına da 15 Haziran 2021 tarihi itibarıyla başlanacağını açıklayan Çoruh EDAŞ, üst kaplama işleminin de en kısa sürede gerçekleştirileceğini ifade etti.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği